Další sporty

Hrdinský čin na Olympiádě dětí a mládeže. Trenéři zachránili tonoucího

Hrdinský čin na Olympiádě dětí a mládeže. Trenéři zachránili tonoucího
Olympiáda dětí a mládeže letos probíhá v Olomouci (ilustrační foto). Zdroj: Profimedia.cz

Olympiádu dětí a mládeže v Olomouci měli absolvovat jen jako házenkářští trenéři Jihočeského kraje, nakonec se z nich nečekaně stali i záchranáři. Miroslav Vávra a Jan Slavík totiž při procházce v parku vytáhli z vody topícího se muže. Toho následně předali městské policii. Zachráněný byl nejspíš v podnapilém stavu a do vody prý spadl náhodou.

Trenéři házené Jihočeského kraje chtěli vyplnit volné úterní odpoledne na Oympiádě dětí a mládeže procházkou v jednom z olomouckých parků. Místo odpočinku se však nečekaně stali záchranáři. Miroslav Vávra a Jan Slavík si totiž všimli bezvládného těla na hladině říčky protékající parkem a okamžitě začali jednat. 

Vávra běžel proti proudu a v místě, kde byla říčka mělčí, skočil do vody, aby tonoucího vytáhl. Společně s Slavíkem dostali tělo na břeh a poskytli mu první pomoc. 

"Trenéři házené Mirek Vávra a Honza Slavík zahlédli, že pod vodou je v batohu oblečený člověk. Vytáhli ho a přivedli k životu! Prostě měl štěstí, že šli kolem," popsal situaci náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro oblast školství Pavel Klíma pro olympijskytym.cz.

Související obsah

​Zachráněného muže si po heroickém výkonu obou koučů převzala městská policie. Okolnosti nehody zatím nejsou známé. Muž ale nejspíš byl v podnapilém stavu a do vody upadl náhodou. Z obou trenérů se tak jako tak stali z minuty na minutu hrdinové, a to mimo sportovní areál.

Letošní Olympiáda dětí a mládeže probíhá v Olomouci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události