Hokej

Palát po konci sezony: Chci zůstat v Tampě. Těší se i na rum s tatínkem

Přestože byl hodně blízko k dalšímu Stanley Cupu, tentokrát na věhlasnou trofej nedosáhl. Hokejista Ondřej Palát se svou Tampou prohrál ve finále NHL s Coloradem a závěr sezony pro něj tak měl hořkou příchuť. Teď navíc musí řešit budoucnost. Lightning mají problémy s platovým stropem a není jisté, zda si budou české útočné eso moci dovolit.

Loni a předloni s Tampou vyhrál Stanley Cup, do třetice už se to nepovedlo a Ondřej Palát musel kousat finálovou porážku od Colorada. Jak sám přiznal, prohra ho ještě stále mrzí. "Nebylo to úplně jednoduché a samozřejmě to bolí pořád. Nebudu lhát, že ne. Byla to náročná sezona a skončila dvě výhry od Stanley Cupu," přiznal český forvard pro TN.cz. 

"Všichni jsou smutní, že se to nepodařilo, ale myslím, že v průběhu pár týdnů, měsíců i let si uvědomíme, co Tampa dokázala. Udělali jsme tu skvělé tři roky se dvěma výhrami a finále. Teď jsme zklamaní, ale budeme na to vzpomínat skvěle," doplnil. 

Vysekl poklonu i soupeři z Colorada, který se trofeje dočkal po jednadvaceti letech. "Colorado mělo vynikající tým už několik let, toto play-off to dokázali. Mají skvěle poskládaný tým z hvězd i pracantů. Navíc skvěle bránili, to bylo asi nejdůležitější," řekl o svém přemožiteli.

Momentálně už ale pomalu řeší svou budoucnost. V Tampě by totiž mohl kvůli platovému stropu skončit. "Začalo se to hned řešit. Nebude to rozhodnutí ze dne na den, bude to trvat pár dnů nebo týdnů," uvedl. A dokonce přiznal, co mu došlo už na ledě při posledním zápase sezony.

"Blesklo mi hlavu, že to je poslední moment, co mám na sobě dres Tampy. Ale uvidíme, co se stane. Každý ví, jak to má Tampa s platovým stropem. Za nějakých rozumných podmínek bych strašně rád zůstal. Když se nedomluvíme, budu muset vyzkoušet něco nového a samozřejmě se tomu nebráním. Ale moje priorita je zůstat," rozpovídal se o tom, jak vidí svou situaci.

Související obsah

​Teď už se těší domů do Čech a na dovolenou, kterou si hodlá náležitě užít. Na co je rovněž natěšený, je rodina. Tatínek v sezoně prý za každou sezonu koupil flašku rumu a za asistenci knížku. "Vypadá to teď u nás asi jako v knihovně u alkoholiků," usmíval se. "Ale už se těším, až si s taťkou dám rum. On moc nepije a má ty flašky spíš vystavené, ale až přijedu, dá si se mnou," uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události