Hokej

Francouz se těší na oslavy. Snad mi do Stanley Cupu nenalijí zelenou, smál se

Hokejový brankář Pavel Francouz si o víkendu splnil velký sen a po vítězství nad Tampou pozvedl nad hlavu slavný Stanley Cup pro vítěze NHL. Slastný triumf se spoluhráči náležitě oslavil, těší se už ale i domů, kam si věhlasný pohár brzy přiveze. Nejspíš s ním zavítá do Plzně a doufá v jednu věc – že do něj jeho kamarádi nenalijí zelenou. "Jsem Plzeňák, takže se nabízí to nejlepší pivo na světě, ale uvidíme. Moji kamarádi mají rádi zelenou, mě z toho vždycky strašně bolí hlava, takže doufám, že to se do poháru lít nebude," usmíval se čerstvý šampion zámořské soutěže.

Ještě se skoro ani neprobral z velkého snu a už popisoval  pocity, které během bojů o Stanley Cup prožíval. Jak Pavel Francouz přiznal, byl z oslav hodně naměkko. 

"Oslavy byly úžasné. Hlavně na ledě. Je to taková ta první spontánní radost a obrovská euforie. Když vám pak poprvé dají do rukou ten pohár, tak je to něco speciálního. Pak se tak nějak všechno odstartovalo v šatně. Když jsme se vrátili do kabiny, už tam čekala spousta šampaňského, piva a všeho možného, takže se to všechno lilo do poháru a pilo," rozpovídal se o bezprostředním dění po zisku slavného poháru pro TN.cz.

Zároveň se ale nechal slyšet, že na úspěch jeho tým dlouho čekal. "Chutná to skvěle, protože jsme se o to snažili dlouho. Tahle organizace byla pár let na vzestupu a dlouho se čekalo, že by se to mohlo podařit. A nešlo to tak hladce, ale o to sladší to teď bylo. Byl to úžasný a až neuvěřitelný pocit," řekl. 

Související obsah

​Dvaatřicetiletý brankář měl velkou radost i z toho, že zasáhl do vyřazovacích bojů a na vítězství se podílel slušnými výkony, které fanoušci ocenili. "Když jsem vlezl do brány v zápasech s Edmontonem a moje jméno skandovala celá hala, měl jsem husí kůži a skoro mi až tekly slzy," uvedl dojatě. I když dostával častěji přednost mezi třemi tyčemi jeho kolega, trenéra za to rodák z Plzně rozhodně nehanil. 

"Trenér je jeden a ten rozhoduje o sestavě. Já rozhodně nejsem z těch hráčů, který by si na to stěžoval nebo dělal nepříjemnosti. Věděl jsem, že musím být připravený, kdyby cokoli. Ale zároveň jsem důvěřoval trenérovi," pronesl.

Ocenil i protihráče a krajana Ondřeje Paláta. "Byl to nejlepší hráč Tampy v sérii proti nám. Ondra je takový nenápadný kluk, přijde mi, že někdy až nedoceněný, ale na ledě strašně efektivní. Dokáže využít spolupráce s Kučerovem a Stamkosem. Byl jsem na něj pyšný, ale chtěl jsem, aby nám góly nedával. Řekl jsem mu to i po zápase," usmíval se.

Teď se pomalu začne připravovat na odlet domů i oslavy,  které proběhnou, až za ním Stanley Cup dorazí do Čech. Ukáže se s ním ale nejspíš jen v rodné Plzni a ne v Litvínově, kde dosáhl na řadu úspěchů. "Myslím, že každý dostane s pohárem jen 24 hodin, protože léto nebude úplně dlouhé a bude to hodně našlapané. Popravdě pochybuju, že bude možné odvézt pohár i do Litvínova i do Plzně. Spíš to proběhne v Plzni a věřím, že lidi z Litvínova určitě rádi dorazí," zamyslel se. 

Související obsah

​A zadoufal, že jeho přátelé nebudou do slavného poháru chtít nalít peprmintový likér. "Jsem Plzeňák, takže se nabízí to nejlepší pivo na světě, ale uvidíme. Moji kamarádi mají rádi zelenou, mě z toho vždycky strašně bolí hlava, takže doufám, že to se do poháru lít nebude," prozradil s úsměvem na závěr.​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události