Hokej

Trenérská škatulata v NHL. Nového lodivoda má Pastrňák i Vrána

Trenérská škatulata v NHL. Nového lodivoda má Pastrňák i Vrána
Trenér Jim Montgomery Zdroj: Profimedia.cz

Po letošním ročníku NHL se na střídačkách týmů rozjela velká fluktuace. Organizace vyhazovaly kouče a nabíraly nová jména. Tento trend se nevyhnul ani týmům Jakuba Vrány či Davida Pastrňáka, obě české hvězdy bude od následující sezony vést nový kouč.

Týmy Detroitu i Bostonu se rozloučily s trenéry, kteří na střídačkách svých mužstev působili dlouhou řádku let. Především odchod Bruce Cassidyho z Massachusetts byl hodně propírán a ublížil například Davidu Pastrňákovi, pro kterého to bylo další tragické rozhodnutí generálního manažera Dona Sweeneyho. 

Nyní se zdá, že má Boston nové jméno. Žlutočerné by měl od nového ročníku vést Jim Montgomery, jenž naposledy působil jako asistent Craiga Berubeho v St. Louis Blues. Předtím vedl například Dallas Stars. Velkým favoritem na pozici u Bruins byl David Quinn, ale nakonec se měl Sweeney rozhodnout pro Montgomeryho. 

Související obsah

Zpráva ještě není oficiálně potvrzená, ale zámořské zdroje to berou jako hotovou věc. V Michiganu je naopak o 28. trenérovi klubové historie rozhodnuto. Red Wings povede lodivod, který se trénování věnuje již od svých sedmadvaceti let. Dosud ale v NHL nepůsobil jako hlavní kouč. 

Generální manažer Steve Yzerman oznámil příchod trenéra Dereka Lalondeho, kterého moc dobře zná z jeho působení v Tampě Bay. Newyorský rodák v organizaci Lightning působil od sezony 2018/19, takže s týmem získal dva Stanley Cupy. Jon Cooper tak přišel o věrného asistenta. 

David Pastrňák je nespokojen s prací Dona Sweeneyho:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události