Další sporty

Rekord v NBA. Superhvězda Denveru podepsala největší kontrakt historie

V poslední červnový den roku 2022 se v NBA otevřel trh s volnými hráči, a tak docházelo k novým podpisům. O ten nejzajímavější se postarala srbská superhvězda Nikola Jokič, která potvrdila svou budoucnost v Denveru. S Nuggets podepsal největší kontrakt historie kanadsko-americké soutěže.

Rodák ze srbského Somboru patří mezi nejdůležitější hráče pro svůj tým v celé NBA. Nikola Jokič zářil především v základní části, za kterou získal podruhé za sebou ocenění pro nejužitečnějšího hráče (MVP). Kontrakt mu měl vypršet po následujícím ročníku. 

To ale vedení týmu z Denveru nepřipustilo. S Jokičem se dohodlo na nové pětileté smlouvě, která mu přinese celkem 270 milionů dolarů (přes 6 miliard korun). Jedná se o největší kontrakt v historii NBA, Jokič se tak stane největším basketbalovým boháčem za velkou louží. 

V příštím roce jej ještě čeká roční odměna ve výši 32 milionů dolarů, poté se ale jeho výplata začne navyšovat. Absolutního vrcholu dosáhne poslední rok, Jokič si přijde téměř na dvojnásobek toho, co dostane v sezoně 2022/23. 

Související obsah

​Volba ve druhém kole draftu roku 2014 letos držela statistiku 27 bodů, 14 doskoků a 8 asistencí na jeden zápas. Letos naskočil Jokič do celkem 74 zápasů a pomohl svému celku do play-off, kde vystavil stopku pozdější šampion z Golden State. Srb svůj celek táhl, ale na Stephena Curryho a jeho tým to nestačilo. 

Velké kontrakty během čtvrtka podepsali například také Devin Booker či Ja Morant. První jmenovaný se dohodl na čtyřleté smlouvě s Phoenixem, celkově si přijde na 224 milionů dolarů, Morant z Memphisu se dohodl na pětiletém prodloužení v hodnotě 193 milionů dolarů. Potenciálně si může přijít až na 231 milionů dolarů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události