Hokej

Revoluce ve Washingtonu. Capitals najali do trenérského týmu ženu

Revoluce ve Washingtonu. Capitals najali do trenérského týmu ženu
Emily Engelová-Natzkeová Zdroj: Profimedia

Emily Engelová-Natzkeová se nově připojí k prvnímu týmu Washingtonu Capitals, kde bude plnit roli videokoordinátorky. Stane se tak první ženou v historii organizace, která se stane plnohodnotnou členkou trenérského štábu.

O trenérské novince v týmu Capitals informoval generální manažer týmu Brian MacLellan. "Jsme nesmírně potěšeni, že můžeme Emily jmenovat naší novou videookordinátorkou. Její pracovní morálka, dovednosti a vášeň se projevily během jejího působení v týmu Hershey Bears a my cítíme, že je připravena a tuto příležitost si zaslouží. Pro náš trenérský štáb bude obrovským přínosem," prohlásil MacLellan.

Jednatřicetiletá Engelová-Natzkeová mezi lety 2020 až 2022 jako videokouč v AHL v Hershey Bears. Tam byla zodpovědná za tvorbu předzápasových videí soupeře, ale pomáhala i s videorozbory během zápasů.

Související obsah

​Rodačka z Fort Collins dříve působila v mužském i ženském týmu University of Wisconsin. Také byla u národního týmu žen do osmnácti let, ale také u seniorské reprezentace. Z obou kategorií už má ve své sbírce zlato z mistrovství světa.

Ve Washingtonu bude nová trenérka spolupracovat taky s Vítkem Vaněčkem, který letos vychytal vítězství například proti Bostonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události