Úvodní časovku Tour de France vyhrál Lampaert. Pogačar dojel třetí

Yves Lampaert na startu časovky Zdroj: Profimedia

Už 109. ročník Tour de France odstartoval. Ten letošní začal časovkou v dánské metropoli Kodani, kterou opanoval belgický cyklista Yves Lampaert. Ten úvodní etapu stihl za 15:17. Třetí dojel vítěz posledních dvou ročníků Tadej Pogačar.

V Dánsku čekala na závodníky náročná časovka s 22 zatáčkami. Vše navíc komplikoval déšť, který několik cyklistů poslal k zemi. S úvodní etapou se nakonec nejlépe popral Belgičan Yves Lampaert, který ji zvládl za 15 minut a 17 sekund. Ten mimo žlutého trikotu oblékl i ten zelený pro lídra bodovacího závodu.

Na druhém místě dojel další Belgičan Wout van Aert se ztrátou pěti sekund. O další dvě sekundy dál dojel vítěz posledních dvou Tour Tadej Pogačar. Z Čechů po čtyřech letech na startu nikdo není, zatímco Slovensko reprezentuje opět Peter Sagan.

​Tomu se ale úvodní etapa nevyvedla. Skončil až na 140. místě se ztrátou jedné minuty a 32 sekund. Zítra čeká na závodníky další dánská, tentokrát už klasická etapa, tentokrát z Roskilde do Nyborgu.