Fotbal

Alex Král pozastavil smlouvu ve Spartaku Moskva. Další angažmá je nejasné

Alex Král pozastavil smlouvu ve Spartaku Moskva. Další angažmá je nejasné
Zdroj: Profimedia

Český fotbalista Alex Král využil upraveného pravidla FIFA a v ruském Spartaku Moskva pozastavil smlouvu do konce června roku 2023. Kde bude český reprezentant působit dál, to zatím není jasné.

Se zprávou o Králově rozhodnutí informovalo tiskové oddělení moskevského klubu prostřednictvím agentury Interfax. Upravené pravidlo umožňuje zahraničním fotbalistům hrajícím v ruských a ukrajinských klubech přerušit své smlouvy právě do 30. června 2023. O této možnosti rozhodli představitelé FIFA před měsícem. Předtím mohli zahraniční hráči přerušit kontrakt pouze do konce letošního června.

Král působí v ruské metropoli od léta 2019, kam přestoupil z pražské Slavie. Loňský ročník strávil na hostování v anglickém West Hamu, kde se setkal také s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem. Jenže odehrál pouze šest zápasů a nyní shání nové angažmá.

Související obsah

​To sehnal jiný český reprezentant Jan Kuchta. Ten využil stejné možnosti jako Král a v Lokomotivu Moskva taktéž pozastavil smlouvu. Reprezentační útočník odešel na hostování do pražské Sparty.

Kde skončí Alex Král, to zatím není jasné. Ale Sparta, Slavia i Plzeň přes letní přestávku mohutně posilují:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události