MMA

Poslední výstřel v UFC: Legendární Kovboj končí, vyhlíží novou kariéru

Poslední výstřel v UFC: Legendární Kovboj končí, vyhlíží novou kariéru
Donald Cerrone se rozloučil s MMA kariérou Zdroj: profimedia.cz

Na UFC 276 skončila jedna velká éra. Legenda bojových sportů s velkým "L" Donald "Kovboj" Cerrone po prohře složil své rukavice i ikonický klobouk do středu klece a ukončil šestnáctiletou MMA kariéru: "Děkuji, ale už to nemiluji."

55 zápasů a dost. "Děkuji, Las Vegas. Jsem rád, že moje děti u toho mohou být. Už to nemiluji, bylo pro mě těžké každý den vstávat a připravovat se. Tohle byl nejdelší kemp, co jsem za dlouhou dobu měl. Nestěžuji si, ale už to prostě nemiluji," loučil se 39letý Cerrone v kleci.

UFC veterán vzápětí prozradil, že už vyhlíží novou kariéru. "Budu filmová hvězda. Je načase jít do důchodu a toto byl pro to perfektní okamžik – vyprodaná hala, jsi tu ty (Joe Rogan), moje děti. Byla to pekelná jízda. Snad mě jednou uvedou do UFC Síně slávy. Děkuji moc, UFC," pokračoval Cerrone v emotivním okamžiku.

Související obsah

​Cerrone (36-17-2NC) se na UFC 276 po osmi letech znovu střetl s Jimem Millerem (36-16-1NC). V roce 2014 zápas ukončil ve druhém kole brutálním kopem na hlavu, tentokrát to byl on, kdo ve druhé pětiminutovce odklepal. Připsal si tak šestou prohru v řadě (zápas s Niko Pricem byl vyhlášen bez výsledku "No contest"). V posledních letech padl například s Anthonym Pettisem, Justinem Gaethjem, Tonym Fergusonem i Conorem McGregorem. Na tiskové konferenci přiznal, že právě drtivá porážka s irským ranařem v lednu 2020 byla začátkem konce: "Před zápasem s McGregorem jsem věděl, že konec je blízko. Po zápase jsem vzal další, propadl jsem emocím... a už jsem si to neužíval, už jsem to nemiloval. Dal jsem si volno a s agentem hledal vhodnou příležitost na rozloučení."

Conor McGregor níčí Kovboje Zdroj: Profimedia

​Odchází tak další velká legenda. Po bohaté kariéře v postojových disciplínách zamířil do klece v roce 2006 a o pět let později vstoupil do UFC, když se k organizaci připojila asociace WEC. V UFC zápasil celkem 38krát, 16krát ukončil soupeře před limitem a 18krát získal ocenění za výkon večera. Na titul lehké či velterové váhy však nikdy nedosáhl.

Související obsah

Poslednímu zápasu Donalda Cerroneho v Las Vegas z první řady přihlížel i nový šampion polotěžké váhy Jiří Procházka. Toho po zisku titulu vítaly v Brně tisíce lidí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události