Motorsport

Britští fanoušci bučeli na mistra světa. Hamilton se rivala zastal

Britští fanoušci bučeli na mistra světa. Hamilton se rivala zastal
Britský jezdec Lewis Hamilton Zdroj: Profimedia.cz

V aktuálním světě motoristických sportů asi není větší rivalita než ta mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem. A to i díky poslednímu závodu minulého roku, kde v kontroverzním finiši uspěl mladší z dvojice závodníků. I přes to si ale Hamilton zachovává respekt k soupeři, svého parťáka se ve své rodné zemi zastal. V Silverstonu se totiž na nizozemského jezdce bučelo.

V sobotu se ve Velké Británii jela kvalifikace na nedělní závod, pole position si vyjel poprvé ve své kariéře Carlos Sainz. Domácí miláček Hamilton byl na páté příčce, úřadující mistr světa Verstappen byl druhý. Na Silverstonu se v minulém roce jel závod, kde oba jezdci do sebe nabourali.

Max Verstappen byl vypískán během pozápasového rozhovoru, dokonce se šíří promítané video z minulého roku, kde Verstappen naboural a fanoušci to slavili. Sám jezdec je z toho zklamaný, ale moc to neřeší. "Nejspíše mě někdo nemá rád. Všichni máme své názory, moc to neřeším," řekl nizozemský závodník. 

Naopak bez odezvy to nenechal favorit britských tribun Lewis Hamilton, který se svého rivala možná nečekaně zastal. "Myslím si, že se dokážeme chovat lépe. Nepotřebujeme na někoho bučet," pronesl v rozhovoru sedminásobný mistr světa. "Fanoušci by měli všechny jezdce podporovat, ale možná někteří cítí bolest z minulého roku," dodal Hamilton.

Související obsah

​Velkou rivalitu mezi oběma jezdci viděli fanoušci především v roce 2021, letos se Hamiltonovi nedaří držet krok se svým loňským přemožitelem. Verstappen vede i letos, a to o propastných 46 bodů, Hamilton je aktuálně na šestém místě, na vítěze britské kvalifikace ztrácí 25 bodů.

Lewis Hamilton byl doma ve Velké Británii pasován na rytíře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události