Další sporty

Poslední dánskou etapu Tour vyhrál Groenewegen. Ve žlutém stále van Aert

Poslední dánskou etapu Tour vyhrál Groenewegen. Ve žlutém stále van Aert
Dylan Groenewegen ovládl třetí etapu Tour de France Zdroj: Profimedia

Letošní ročník Tour de France má za sebou třetí etapu a ukončilo tak dánskou část třítýdenního závodu. Rovinatou etapu vyhrál v těsném sprinterském závěru Nizozemec Dylan Groenewegen. Za ním dojel lídr závodu Wout van Aert.

Na závodníky čekala další rovinatá etapa, která opět měla svědčit především sprinterům. Hned v úvodu se dostal do úniku Magnus Cort Nielsen, jenž si dojel pro další bod v boji o puntíkatý trikot. Závod pokračoval v poklidu dále a přišla na řadu další vrchařská prémie, kterou opět ovládl Nielsen. Ten získal 90 kilometrů před koncem i 20 bodů do bodovací soutěže.

Tentýž závodník byl hrdinou etapy. Necelých 60 kilometrů před cílem totiž přišla další vrchařská prémie nejnižší kategorie a opět si dojel pro bod právě on. Svůj dlouhý únik ale k triumfu nedotáhl a 52 kilometrů před cílem byl sjet zbytkem pelotonu.

Související obsah

​O vítězi nakonec rozhodoval závěrečný hromadný spurt, ve kterém byl nejúspěšnější Dylan Groenewegen, jenž strčil kolo do cíle jako první. Druhý dojel Wout van Aert, jenž se stále drží ve žlutém trikotu. V pondělí mají závodníci volno. Tadej Pogačar po třech etapách ztrácí na lídra 14 sekund.

Výsledky 3. etapy:

1. Dylan Groenewegen (NED/BEX) – 4:11:13
2. Wout van Aert (BEL/TJV) – stejný čas
3. Jasper Philipsen (BEL/ADC) – stejný čas

Průběžné pořadí po 3. etapě:

1. Wout van Aert (BEL/TJV) 9:01:17 
2. Yves Lampaert (BEL/QST) +7
3. Tadej Pogačar (SLO/UAD) +14

Na letošní Tour nestartuje Julian Alaphilippe, který měl v dubnu těžký pád:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události