Fotbal

Miliardový přestup. Útočník podepsal s Arsenalem pohádkový kontrakt

Miliardový přestup. Útočník podepsal s Arsenalem pohádkový kontrakt
Fotbalista Gabriel Jesus Zdroj: profimedia.cz

Arteta přivedl na Emirates Stadium dalšího muže, který dokáže rozhodovat zápasy a pravděpodobně i plnit roli vůdce. Není jím nikdo jiný než hvězdný kanonýr Gabriel Jesus. Brazilský reprezentant zalepí díru po odchodu Aubameyanga do Barcelony a zároveň dostane šanci ukázat svou výjimečnost. Jesusův podpis vyšel Arsenal na 45 milionů liber (1,3 miliardy korun).

Pětadvacetiletý Brazilec v novém působišti podepsal smlouvu do léta 2027 a stane se nejvýraznější posilou mužstva. Na trávníku bude oblékat číslo 9, které nosil i poslední tři sezony v Manchesteru City.

"Gabriel je hráč, kterého obdivujeme již dlouhou dobu. Je mu 25 let a reprezentuje Brazílii, kde neustále dokazuje, na jak vysoké úrovni dokáže hrát," uvedl na stránkách Goal.com technický ředitel Arsenalu. "Těšíme se, až se připojí k mužstvu. Vítáme Gabriela!" dodal.

Z přestupu neskrývá svou radost ani Arteta: "Jsem nadšený. Klub udělal obrovský kus práce. Všichni Gabriela Jesuse dobře známe z jeho působení v Premier League."

Související obsah

​Nového hráče Gunners ale nečeká lehká pozice. Očekávání jdou ze všech stran a Jesus bude mít velkou zodpovědnost, a to především za střílení gólů. Kolem sebe však bude mít spoustu kreativity od dvojice Bukayo Saka a Martin Odegaard.

Na rozdíl od Manchesteru City se Liverpoolu podařilo svoji oporu udržet. Mohamed Salah podepsal novou smlouvu:

TN.cz - Michal Krobot
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události