Hokej

Pardubice ohlásily další posilu. Do Dynama se vrací hvězdný útočník

Pardubice ohlásily další posilu. Do Dynama se vrací hvězdný útočník
Zdroj: Profimedia

Hokejové Pardubice před novou sezonou zbrojí tou nejostřejší municí. Fanoušky teď ale dlouho napínaly s tím, kdo se stane jejich další posilou. Teď odkryly karty a ohlásily, že se pod Kunětickou horu vrací forvard Tomáš Zohorna. Ten loni působil ve švédském Oskarshamnu a zahrál si i na olympijských hrách v Pekingu. Dres Dynama naposledy oblékal v sezoně 2020/2021, kdy za východočeský celek naskočil do 17 utkání. V týmu, z nějž se odrazil do velkého hokeje, Zohorna načne desátý soutěžní ročník.

Radil, Hyka, Musil a další. Pardubické Dynamo chce v příští sezoně útočit na titul, a proto se rozhodlo v letní přestávce významně posílit kádr. K několika zvučným letním posilám se teď přidala i další – 34letý Tomáš Zohorna, který naposledy hájil barvy švédského Oskarshamnu. 

Na sever Evropy přišel před uplynulým soutěžním ročníkem právě z Pardubic a teď se na východ Čech vrací. "Říkal jsem to už předloni, že pokud se budu vracet do Česka, tak první, s kým budu chtít jednat, budou Pardubice. Nabídky z jiných týmů byly, všichni však věděli, že když začnu jednat v Česku, Pardubice budou číslo jedna. Jsem rád, že to takhle dopadlo," uvedl pro oficiální klubové stránky zkušený útočník. 

S Dynamem podepsal hráč, jenž pamatuje oba poslední tituly, tříletou smlouvu a už se těší na nové výzvy. "Přišlo hodně nových hráčů, tým se hodně změnil a měl by být ještě kvalitnější. Je to cítit i od ambicí pro letošní sezonu. Bude to pro mě zajímavé a jsem rád, že se tady buduje tým, který by měl patřit mezi nejlepší v lize. Bude pro mě čest hrát za takový tým a těším se na to, bude to velká výzva," přiznal.

Související obsah

​Příští sezona pro něj bude desátá v barvách východočeského celku, kde začínal s velkým hokejem. Vyzkoušel si i angažmá v Chabarovsku, kde působil šest sezon. KHL pak vyměnil za Švédsko, teď bude další hvězdou české extraligy.

Hokejová extraliga doznala změn. Po deseti letech má nové vedení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události