Hokej

Zvolí si Montreal v draftu Slafkovského? Hughes řekl, co je pro tým důležité

Zvolí si Montreal v draftu Slafkovského? Hughes řekl, co je pro tým důležité
Juraj Slafkovský Zdroj: Profimedia

Dlouho očekávaný draft NHL se nezadržitelně blíží. Výběr nejtalentovanějších hráčů z celého světa proběhne už v noci na pátek a v nejlepší pozici bude Montreal. Ten může poprvé od roku 1980 vybírat ze všech týmů jako první. Podle generálního manažera Kenta Hughese se klub stále nerozhodl, kdo to bude, ale přiznal, že by to měl být někdo z trojice Juraj Slafkovský, Shane Wright a Logan Cooley.

"Vybírat jedničku draftu je zřejmě ještě těžší než hráče z nižší pozice. Nehledáme pouze hodnotného hráče, chceme do týmu někoho s těmi správnými vlastnostmi. Snažíme se vybrat osobnost, která se dokáže dennodenně vyrovnat s tlakem, jejž přinese post draftové jedničky," uvedl pro oficiální stránky NHL generální manažer Canadiens Kent Hughes. 

Kromě Slafkovského by měli být v draftu vysoko i jiní slovenští a čeští hráči. V prvním kole budou pravděpodobně zvoleni Šimon Nemec, David Jiříček, Jiří Kulich a na pomezí prvního a druhého kola se bude nacházet ještě Filip Mešár. Slafkovskému budou ale konkurovat v boji o draftovou jedničku jiní hráči. Jedním z nich je útočník Shane Wright, který v zámořské OHL získal úctyhodných 94 bodů v 63 zápasech a zářil také na mistrovství světa do 18 let. Tam v pěti zápasech vstřelil devět gólů a na dalších pět přihrál. Dalším kandidátem je pak Logan Cooley, jenž v poslední sezoně nastupoval v soutěžích USDP a USHL, kde v 75 zápasech získal 111 kanadských bodů. 

Související obsah

​"Kandidáti na pozici jedničky hráli v různých ligách a na různé úrovni. Dokážeme se na ně podívat a zhodnotit, co momentálně umí. Ale zvládnou se posunout výše? To je hlavní otázka, nad kterou přemýšlíme," prozradil Hughes myšlenkové pochody 24násobného vítěze Stanley Cupu. 

Posledním českým nebo slovenským hráčem, který se stal draftovou jedničkou, byl Patrik Štefan, kterého si v roce 1999 vybrala Atlanta Trashers. Před ním to dokázal ještě v roce 1992 Roman Hamrlík, jenž poté oblékal dres Tampy Bay Lightning. 

V minulém roce si Buffalo na prvním místě vybralo obránce Owena Powera. Podívejte se na jeho první gól v NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události