Fotbal

Potvrzeno. Pochettino si balí kufry, PSG má oficiálně nového trenéra

Fotbalové PSG má oficiálně nového trenéra. Klub to potvrdil na tiskové konferenci, kterou uspořádal v úterý po obědě. Mauricia Pochettina na lavičce francouzského celku střídá Christophe Galtier, jenž naposledy vedl Nice. Se zástupci pařížského giganta se domluvil na kontraktu do června 2024.

Prý se domluvili už v pondělí. A v úterý zástupci PSG potvrdili, že mají nového trenéra. Nejprve oznámili konec Mauricia Pochettina, pak oficiálně jmenovali jeho nástupce. 

Tím je 55letý Christophe Galtier, bývalý hráč a zkušený kouč, který v minulosti působil v St. Étienne, Lille nebo v Nice. Se St. Étienne se radoval ze zisku ligového poháru, s Lille dokonce v sezoně 2020/2021 vybojoval mistrovský titul ve francouzské lize. Dařilo se mu i v Nice, se kterým dosáhl v uplynulém soutěžním ročníku na 5. místo ligové tabulky.

Do PSG přichází na dva roky. Smlouvu má platnou do června 2024.  "Přijal jsem práci v Paris Saint-Germain se spoustou pokory, ale s velkým odhodláním," řekl na tiskové konferenci, kterou klub k jeho uvedení do funkce uspořádal a živě přenášel na svých webových stránkách.

Související obsah

Při té příležitosti se i rozloučil s odcházejícím trenérem. "Mauricio Pochettino v klubu skončil. Argentinský kouč a jeho tým přišli do klubu v lednu 2021 a mužstvo za jeho působení vyhrálo francouzskou ligu, ligový pohár i Superpohár. Klub by Mauriciovi a jeho spolupracovníkům rád poděkoval a popřál do budoucna to nejlepší."

PSG si hýčká nejdražšího hráče světa Kyliana Mbappého:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události