Nadal se na kurtu pořádně zapotil. Po čtyřech hodinách vybojoval semifinále

tenista Rafael Nadal Zdroj: profimedia.cz

Rafael Nadal se na cestě za třetím grandslamem sezony pořádně zapotil. Ve čtvrtfinále Wimbledonu svedl s Američanem Tylorem Harry Fritzem čtyřhodinovou bitvu, ale nakonec v pěti setech vybojoval už 310. vítězství na grandslamových turnajích a postup do semifinále. Příště se utká s Nickem Kyrgiosem, který lehce přehrál Cristiana Garina ve třech setech.

Nadal hned v prvním gemu vzal soupeři podání a vypracoval si náskok 3:1. Pak se ale chopil otěží Fritz a první set si připsal 6:3. Triumf zakončil dvěma esy. Ve druhé sadě Nadal srovnal krok a po výsledku 7:5 srovnal i stav na 1:1. Jenže ve třetím setu znovu úřadoval Fritz, dvakrát vzal Španělovi podání a opět si připsal vítězství 6:3. Napínavá čtvrtá hra se protáhla až do stavu 5:5. Následně Nadal sebral Američanovi podání a při svém servisu čistou hrou dorovnal na 2:2.

Napínavá bitva pokračovala i v rozhodujícím pátém setu. Oba tenisté strážili svá podání až do stavu  3:3, kdy Nadal v náročném gemu brejknul soupeře. Vzápětí mu ale Fritz oplatil stejnou mincí a set se rozhodl až v super tie-breaku. Ten nakonec ovládl Španěl 10:4 a po 4 hodinách a 20 minutách si zajistil místo v semifinále.

To bouřlivý Australan Nick Kyrgios si bez ztráty setu poradil s Cristianem Garinem z Chile a poprvé si zahraje semifinále Wimbledonu. Po sadách 6:4, 6:3 se lehce zapotil ve třetím setu, který si připsal až v tie-breaku 7:5. Semifinálové dvojice jsou: N. Djokovič - C. Norrie a N. Kyrgios -  R. Nadal.

Mezi ženami do semifinále probojovala Kazaška Elena Rybakinaová, která si poradila s Tomljanovicovou 2:1 (4:6, 6:2 a 6:3), a Simona Halepová, která ve dvou setech (6:2, 6:4) vyřídila Američanku Anisimovou. Semifinálové dvojice jsou: S. Halepová – E. Rybakinaov a O. Jabeurová – T. Mariaová.