Tenis

Co to vdechoval z láhve? Djokovičova "magická substance" budí podezření

Co to vdechoval z láhve? Djokovičova "magická substance" budí podezření
Novak Djokovič odpočívá během zápasu na Wimbledonu Zdroj: profimedia.cz

Cesta Novaka Djokoviče za ziskem 21. grandslamu poutá mnoho pozornosti. Po senzačním obratu ve čtvrtfinále Wimbledonu proti Janniku Sinnerovi vyvstaly otázky kvůli podezřelé láhvi, ze které Djokovič o pauze "něco" intenzivně vdechoval.

Jeden z nejlepších tenistů světa byl na slavném turnaji blízko vyřazení. S Italem prohrál první dvě sady 5:7 a 2:6, ale vzápětí se postaral o senzační obrat, když tři hodiny a 40 minut trvající utkání po setech 6:3, 6:2 a 6:2 dotáhl do vítězného konce. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Na sociálních sítích ale přitáhla pozornost chvíle na lavičce, kdy Djokovič na dálku komunikoval se svým týmem a nechal si od podavače o pauze přinést bílou láhev. Na tom by ještě nebylo nic divného, místo aby se Srb napil, se však z flašky několikrát hluboce nadechl. "Rád bych věděl, co je v té láhvi. Rozhodně to není tekutina. A Djokovič gestikuloval směrem k trenérovi, než to vdechnul. Opravdu zvláštní," ptá se na twitteru uživatel a přidal i video onoho momentu.

Záběry rychle daly vzniknout konspiračním teoriím o tom, co Djokovič ve flašce skutečně měl. Jedni spekulují o nějaké formě přípravku, který posiluje výkonnost. Jiní upozorňují na to, že je přímo nesmyslné, aby sportovec užil zakázanou látku přímo na hlavním kurtu před zraky fanoušků a televizních kamer.

Související obsah

Malé vysvětlení pod příspěvkem nabídl nezávislý novinář Jannik Schneider, který se na obsah láhve srbského tenisty ptal už po Australian Open 2020. Tehdy Djoker ale použil brčko. "Tekutina je magický lektvar, který mi připravuje můj fyzioterapeut ve své laboratoři (úsměv)," vysvětloval tehdy Djokovič.

V pátek ho čeká semifinále s 12. hráčem na okruhu ATP, domácím Cameronem Norriem.

Navštivte prostory Wimbledonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události