Další sporty

Upadl na Tour kvůli balíku slámy. Roglič si nahodil vykloubené rameno a jel dál

Upadl na Tour kvůli balíku slámy. Roglič si nahodil vykloubené rameno a jel dál
Cyklista Primož Roglič na Tour de France. Zdroj: Profimedia.cz

To se jen tak nevidí. Cyklista Primož Roglič si v páté etapě Tour de France vybral pořádnou dávku smůly. Do cesty se mu totiž připletl balík slámy a slovinský závodník následně ošklivě upadl a vykloubil si rameno. Ani to ho však nezastavilo. Na místě si totiž kloub sám nahodil zpátky a pokračoval v jízdě. Nakonec etapu dokončil, a to s téměř tříminutovou ztrátou na vítěze.

Pátá etapa Tour de France, která se jela na trase Lille – Arenberg Porte du Hainaut, byla pro jezdce hodně náročná. Asi nejvíc dala zabrat slovinskému jezdci Primoži Rogličovi. 

Ten necelých 30 kilometrů před cílem ošklivě upadl. Cyklistům se totiž do cesty přimotal jeden z balíků slámy, které slouží jako zábrany. A vítěz tří etap Tour z předchozích let přes ně ošklivě upadl a vykloubil si rameno. 

Místo aby počkal na záchranu a závod vzdal, rozhodl se pokračovat. Poraněný kloub si sám nahodil a vyjel zpátky na trať. I když to nebylo vůbec jednoduché.

"Nešlo mi nahodit rameno zpátky přímo na silnici, tak jsem si musel sednout na židli jednoho diváka a nahodit ho vsedě," řekl statečný cyklista a trojnásobný vítěz Vuelty pro cyclingtips.com.

Jeho nehodu popsal i sportovní ředitel Slovincovy stáje Jumbo-Visma Grisha Niermann. "Motocykly vrazily balík slámy do silnice a Primož do toho naplno narazil. Vymkl si tam rameno, ale naštěstí si ho dokázal nahodit zpět. Ale chvíli to trvalo," uvedl.

Související obsah

Sám Roglič nakonec dojel se ztrátou necelých tří minut na vítěze na 61. místě. A v celkovém pořadí mu patří 44. příčka se ztrátou 2: minuty a 36 vteřin na současného lídra a týmového kolegu Wouta van Aerta.

Na jaře po střetu s fanouškem nebezpečně upadl cyklista Lampaert:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události