Hokej

Ruská policie hledá hvězdného útočníka z NHL. Prý zfalšoval vojenský průkaz

Ruská policie hledá hvězdného útočníka z NHL. Prý zfalšoval vojenský průkaz
Kirill Kaprizov Zdroj: Profimedia

Hokejový svět v posledních dnech žije kauzou brankáře Fedotova, ruská policie se však zaměřila na dalšího hvězdného hráče ruské sborné. V jejím hledáčku se totiž ocitl forvard Kirill Kaprizov. Hráč Minnesoty prý v roce 2017 ještě jako hokejista Ufy zakoupil falešný vojenský průkaz, a proto by měl být stíhán. Rodák z Novokuzněcku už údajně utekl do Spojených států, generální manažer Bill Guerin však uvedl, že je Rus stále ve své domovině.

Kolem ruských hokejistů začíná být pořádná mela. Poté, co byl zadržen brankář Ivan Fedotov, který se prý na základě podpisu smlouvy s Philadelphií chtěl vyhnout vojenské službě, se údajně začala stahovat mračna i nad útočníkem Kirillem Kaprizovem. 

Pětadvacetiletý forvard sice už dva roky hraje v NHL, teď prý čelí doma v Rusku, kam dorazil po konci sezony, obvinění. A to z toho, že si v roce 2017 ještě jako hráč Ufy zakoupil falešný vojenský průkaz od jednoho vojenského důstojníka. Ten už prý byl zadržen a policie teď hledá Kaprizova. 

Podle informací některých ruských médií rodák z Novokuzněcku údajně uprchl do Spojených států, generální manažer Wild Bill Guerin ale k situaci řekl, že je forvard stále doma v Rusku a v pořádku. "Kirill je s přáteli a rodinou a daří se mu dobře," uklidnil spekulace. 

Související obsah

I když zároveň přiznal, že o situaci toho prozatím až tolik neví. "Mluvil jsem s Kirillovým agentem. Snažíme se zjistit co nejvíce informací. Ani nevím, jak věrohodná ta zpráva je, proto nepanikařím. Zatím nás to neznepokojuje," řekl Guerin podle ESPN

Válka na Ukrajině zuří už více než čtyři měsíce. Muži teď dostali jasný zákaz opustit bydliště:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události