Hokej

Drsný osud brankáře Fedotova: Ruská vláda vydala vůči němu kruté stanovisko

Drsný osud brankáře Fedotova:  Ruská vláda vydala vůči němu kruté stanovisko
Ivan Fedotov Zdroj: Profimedia

Sen ruského brankáře Ivana Fedotova o NHL se rozplynul. Sice prozatím, ale do budoucna jej nečeká nic hezkého. Místo vysněného angažmá v zámoří musí absolvovat roční vojenskou službu, které bude předcházet umístění do výcvikového zařízení arktického námořnictva. Jeho přestup do nejprestižnější ligy světa je navíc ve hvězdách i v případě, že tuto misi přežije ve zdraví. Ruská vláda se totiž na jeho angažmá v USA kouká s velkou dávkou opovržení.

Ruský brankář Ivan Fedotov v květnu podepsal smlouvu s Philadelphií Flyers, kam měl přestoupit z CSKA Moskva. Splnění amerického snu se ale nedočkal. Po tréninku byl zatčen policií, protože byl obviněn z toho, že se chtěl vyhnout vojenské službě. Ta je v Rusku povinná, ale profesionální sportovci zpravidla dostávají výjimku. To ovšem neplatí za současné situace, kdy chtěl Fedotov odejít do Spojených států amerických, se kterými má Rusko velmi napjaté vztahy. 

Ruská vláda k celému případu vydala jasné stanovisko. "Už jenom z principu Fedotov na vojnu musí. Nerozumím tomu, že když naši sportovci uzavřou smlouvu, proč ji nedokončí a upisují se jinde. Navíc v zemi, která jde velmi tvrdě proti nám. To nikdy nevede k ničemu dobrému. Měl dobrou smlouvu v CSKA. To je v pořádku. Bude sloužit na vojně a poté se vrátí do nějakého klubu v Rusku," řekl novinářům tiskový mluvčí ruské vlády Roman Terjuškov. Tím nepřímo naznačil, že Fedotov může na NHL definitivně zapomenout. 

Související obsah

​V sobotu se dokonce objevily zprávy, že měl být 25letý gólman, jenž se narodil ve Finsku, otráven. "Necítí se moc dobře. Dostal nějaké injekce předepsané doktorem, které nezná. Nevypadá vůbec dobře," řekl švédským novinářům hráčův právník. Na vojenském komisařství si pak měl brankář stěžovat na bolesti břicha a možné otrávení. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události