Další sporty

Byla jsem zdrogovaná, šokovala plavkyně po MS v Budapešti

Byla jsem zdrogovaná, šokovala plavkyně po MS v Budapešti
Kanadská plavkyně Mary-Sophie Harveyová. Zdroj: Profimedia.cz

Kanadská plavkyně Mary-Sophie Harveyová se nedlouho po skončení MS v plavání přiznala, že poslední večer šampionátu byla zdrogovaná. Podle dostupných informací prý 22leté sportovkyni hodili něco do pití a ta následně byla šest hodin mimo. Probrala se s poraněným žebrem, otřesem mozku a spoustou modřin. "Myslela jsem, že se mi to nikdy nestane. Ale stalo se...," přiznala držitelka bronzové medaile ze štafetového závodu na 4 × 200 metrů volným způsobem. Mezinárodní plavecká federace FINA se k události zatím nevyjádřila.

Minulý měsíc se mladá Kanaďanka a účastnice letních olympijských her v Tokiu zúčastnila světového šampionátu v plavání, který se uskutečnil v Budapešti. V bazénu se plavkyně mohla radovat z medaile, když se svým týmem získala bronz ve štafetovém závodě na 4 × 200 metrů volným způsobem. 

Na události mimo bazén by však Mary-Sophie Harveyová nejradši zapomněla. Poslední večer MS totiž byla s přáteli a prodělala hodně nepříjemnou zkušenost. Někdo jí totiž nejspíš hodil do pití drogy, aniž by to věděla. Dvaadvacetiletá sportovkyně se poté probudila v hotelovém pokoji a vůbec nevěděla, co předchozích šest hodin dělala. 

Na těle měla řadu modřin a musela se vypořádat i s otřesem mozku a zraněným žebrem. "Šla jsem do nemocnice, kde jsem se setkala s lékaři a psychology. Ti mě léčili, jak nejlépe uměli. Řekli mi, že se to stává častěji a mám svým způsobem štěstí, že jsem dopadla takhle," uvedla kanadská reprezentantka pro BBC.

Související obsah

​"Buďte opatrní. Myslela jsem si, že jsem v bezpečí, že se mi to nikdy nestane, obzvlášť když jsem byla obklopena přáteli. Ale stalo se...," řekla také a přidala na svůj instagram novinové výstřižky podobných incidentů. Harveyová rovněž zadoufala, že její příběh na tuto problematiku více upozorní. Jestli bude událost nějak řešit Mezinárodní plavecká federace FINA, zatím není jisté, ještě se totiž nevyjádřila. To zástupci kanadské plavecké federace se za svou  plavkyni postavili a chtějí věc vyšetřit. 

Olympijská plavkyně se připojila ke krvavým protestům:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události