Hokej

Veterán Fleury se neloučí. S Minnesotou podepsal novou smlouvu

Veterán Fleury se neloučí. S Minnesotou podepsal novou smlouvu
Marc-André Fleury | Zdroj: Profimedia.cz

Pár chvilek před startem letošního draftu se mohli zaradovat fanoušci Minnesoty Wild. Trojnásobný vítěz Stanley Cupu Marc-André Fleury zůstane v zeleném dresu, s celkem podepsal novou dvouletou smlouvu, která obsahuje i klauzuli o nevyměnitelnosti do jiného týmu NHL.

Budoucí člen Síně slávy a jeden z nejlepších brankářů jednadvacátého století zdaleka nekončí. Marc-André Fleury se dohodl na nové smlouvě s Minnesotou, kam zamířil v březnu během uzávěrky přestupů. V play-off ale tým kolem Kaprizova a Zuccarella skončil hned v prvním kole.

Kanadský rodák se domluvil na dvouleté smlouvě, která mu ročně zajistí 3,5 milionu dolarů (85 milionů korun). Jeho smlouvu tvoří navíc také klauzule o nevyměnitelnosti do jakéhokoliv jiného týmu v NHL, což bylo nejspíše pro sedmatřicetiletého brankáře klíčové. 

Související obsah

​Fleury je s Pittsburghem trojnásobný vítěz Stanley Cupu. Ve své kariéře získal také Vezinu Trophy pro nejlepšího brankáře základní části a vychytal Kanadě jedno olympijské zlato. Letos v dresu Wild naskočil do šestnácti duelů, jeho průměrná úspěšnost zákroků byla velmi blízko 91 %.

Minulý ročník začal Fleury v dresu Blackhawks, kde zaznamenal i jubilejní výhru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události