Motorsport

Kvalifikaci na sobotní sprint ovládl Verstappen, oba Mercedesy bouraly

Kvalifikaci na sobotní sprint ovládl Verstappen, oba Mercedesy bouraly
Radost Maxe Verstappena | Zdroj: Profimedia.cz

Do speciálního sprinterského závodu na 100 kilometrů před Velkou cenou Rakouska formule 1 odstartuje z prvního místa Max Verstappen. Druhý vyrazí na trať Charles Leclerc ze stáje Ferrari a třetí jeho stájový kolega Carlos Sainz. Komu se vůbec nedařilo, byly oba moposty stáje Mercedes. Lewis Hamilton i George Russell totiž ve třetím kole kvalifikace bourali.

Kvalifikaci na stokilometrový sprint, jehož vítěz si zajistí pole position pro nedělní Velkou cenu Rakouska, narušila v její třetí části nehoda Lewise Hamiltona, který skončil ve zdi. Závod byl následně na pár okamžiků zastaven, ale brzy se pokračovalo dál.

Po opětovném startu však havaroval i druhý vůz stáje Mercedes. Russell totiž v poslední zatáčce narazil do bariéry a organizátoři okamžitě vyvěsili červenou vlajku. 

Do čela se sice po opětovném startu krátce před koncem vymezeného časového limitu dostala obě Ferrari, ta ale nakonec předjel Max Verstappen a urval vítězství. Russell i navzdory nehodě zaznamenal pátý nejrychlejší čas, Hamilton se zařadil na 10. příčku.

Související obsah

​U Mercedesu tak zavládlo velké zklamání, v prvních dvou částech kvalifikace totiž útočil na nejvyšší příčky. Speciální závod bude odstartován v sobotu v 16:30 a jeho pořadí určí i to, jak odstartují jezdci do nedělního hlavního závodu – Velké ceny Rakouska. 

V tomhle monopostu letos závodí Max Verstappen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události