Hokej

Palát se s Tampou prý nedomluvil. Brzy se tak nejspíš stane volným hráčem

Palát se s Tampou prý nedomluvil. Brzy se tak nejspíš stane volným hráčem
Český hokejista Ondřej Palát | Zdroj: profimedia.cz

Český hokejový útočník Ondřej Palát nejspíš po deseti sezonách opustí Tampu, se kterou získal dva Stanley Cupy. Podle zákulisních zdrojů se 31letý hráč s klubem nedomluvil na nové smlouvě a půjde na trh jako volný hráč.

Letos mohl s Lightning potřetí za sebou pozvednout nad hlavu slavný Stanleyův pohár. Ve finále však Palát a jeho spoluhráči padli s Coloradem a museli se smířit s porážkou. 

Pro zkušeného českého forvarda byl šestý duel finálové série nejspíš posledním utkáním v dresu Tampy. Podle novináře TSN Pierra LeBruna se totiž Palát údajně nedomluvil s klubem na novém kontraktu. A 13. července ve 12:00 vstoupí na trh jako nechráněný volný hráč.

"Je jasné, že se věci mohou ještě změnit, ale po diskuzích, které proběhly tento týden v Montrealu mezi oběma stranami, se zdá, že Ondřej Palát míří na trh," uvedl LeBrun na svém twitteru.

Sám hráč přitom po konci sezony přiznal, že by na Floridě rád zůstal. "Začalo se to hned řešit. Nebude to rozhodnutí ze dne na den, bude to trvat pár dnů nebo týdnů. Uvidíme, co se stane. Každý ví, jak to má Tampa s platovým stropem. Za nějakých rozumných podmínek bych strašně rád zůstal. Když se nedomluvíme, budu muset vyzkoušet něco nového. A samozřejmě se tomu nebráním. Ale moje priorita je zůstat," řekl pro TN.cz.

Související obsah

​​I zástupci klubu se nechali slyšet, že hodlají udělat vše pro to, aby zůstal. Teď je nejspíš všechno jinak. Pokud by rodák z Frýdku-Místku odešel, přišla by Tampa o jednoho z lídrů. Během deseti sezon Palát naskočil za Tampu v základní části do 628 zápasů, ve kterých zaznamenal 423 kanadských bodů za 143 branek a 280 asistencí. V play-off nastoupil ve 138 duelech s bilancí 48 + 46. 

Ondřej Palát se po konci sezony rozpovídal o prohře ve finále, plánech na léto i budoucnosti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události