Další sporty

Je to srdcař. Hvězdný hráč chce zůstat v klubu i za cenu snížení platu

Je to srdcař. Hvězdný hráč chce zůstat v klubu i za cenu snížení platu
Basketbalista James Harden Zdroj: profimedia.cz

Basketbalová hvězda James Harden sice hraje za Philadelphii teprve rok, už se ale ukázal jako pořádný srdcař. V týmu 76ers totiž chce zůstat i za cenu toho, že by mu klub musel snížit plat. To řekl i při jednáních o novém kontraktu, jež momentálně probíhají. Kdyby na takový scénář došlo, přišel by přitom Američan asi o 15 milionů dolarů, což je více než 363 milionů korun.

Dvaatřicetiletý Američan se po konci uplynulé sezony NBA vzdal opce a stal se volným hráčem. Není to však prý tak, že by čekal na atraktivnější nabídky, které by mu zajistily vyšší plat, než jaký měl v minulém soutěžním ročníku. 

Philadelphii přišel na 47,4 milionu dolarů, tedy na více než 1,1 miliardy korun. Pokud by opci uplatnil, dostal by ještě víc a klub by nemohl být na přestupovém trhu tak aktivní. V organizaci 76ers ale údajně Harden hodlá zůstat a získat tu svůj první titul v NBA. A to i za cenu snížení platu.

Související obsah

​S klubem prý momentálně jedná o nové dvouleté smlouvě a rozhodl se mužstvu ulehčit o celých 15 milionů dolarů (cca 363 milionů korun). Nejužitečnější hráč ligy z roku 2018 tak zástupcům klubu chtěl dát větší možnosti, jak vybudovat co nejlepší tým. 

Takhle Philadelphia válčila ve čtvrtfinále play-off uplynulé sezony NBA, v němž padla s Miami:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události