Další sporty

Je definitivně rozhodnuto. Basketbalista Satoranský se vrací do Evropy

Basketbalový reprezentant Tomáš Satoranský bude hrát znovu v Evropě. O jeho přesunu z NBA se dlouho mluvilo, teď je to definitivní. Třicetiletý rozehrávač se domluvil s Barcelonou a v katalánské metropoli podepsal kontrakt na čtyři roky. Po šesti letech se tak vrací do týmu, ze kterého za moře odcházel.

Od konce uplynulé sezony se živě spekulovalo o tom, kde bude Satoranský hrát. Nejžhavějším kandidátem byla Barcelona. A právě v ní bude basketbalista působit. Třicetiletý rozehrávač se tak po šesti letech v NBA vrací do Evropy, na svých oficiálních webových stránkách o tom informoval klub. 

Český reprezentant ve Španělsku podepsal čtyřletý kontrakt a vrací se na místo, ze kterého se dostal za moře. Právě z Katalánska se totiž stěhoval v roce 2016 do Washingtonu. 

​V organizaci Wizards strávil tři sezony, než se přesunul do Chicaga. Z něj odešel loni v létě a přes New Orleans a San Antonio doputoval zpět do Washingtonu. Tam se mu celkem dařilo, ale na konci června mu končila smlouva. Nakonec se rozhodl, že nejlepší volbou bude Evropa. 

Související obsah

"Vím, že tu mám něco nedokončeného. Jednoho dne tu chci zvednout trofej," prohlásil Satoranský při odchodu do NBA v roce 2016. Nyní má šanci rozšířit sbírku – s Barcelonou vyhrál třeba Superpohár a dočkal se i několika individuálních ocenění.

Takhle se Tomáš Satoranský rozloučil s uplynulou sezonou NBA:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události