Fotbal

Exslávista Stanciu si podmanil Čínu. V dresu nováčka dominuje statistikám

Exslávista Stanciu si podmanil Čínu. V dresu nováčka dominuje statistikám
Nicolae Stanciu | Zdroj: Wuhan Three Towns

V březnu letošního roku přestoupil rumunský záložník Nicolae Stanciu ze Slavie do čínského klubu Wuhan Three Towns. Po devíti odehraných zápasech je nováček nejvyšší soutěže suverénně na prvním místě a rumunský reprezentant už stihl v tomto období vstřelit šest gólů a na dalších šest přihrát. Aktuálně si drží sérii čtyř zápasů se vstřeleným gólem v řadě.

Ambiciózní Wuhan Three Towns hrál ještě loni druhou nejvyšší čínskou soutěž. Tu s přehledem vyhrál, a tak se rozhlížel po posilách, které pomohou naplnit cíle i v první lize. Jednou z nich byl také rumunský záložník Nicolae Stanciu, za kterého klub z Asie zaplatil čtyři miliony eur (100 milionů korun) a tato investice se mu zatím bohatě vyplácí. 

V devíti odehraných zápasech posbíral Wuhan Three Towns celkem 25 bodů s celkovým skóre 32:6. Na 12 brankách měl zásadní podíl právě Stanciu, který jich šest sám vstřelil a na dalších šest přihrál. Je tedy s přehledem nejproduktivnějším hráčem celé soutěže a v tabulce střelců mu patří druhé místo. Lepší je pouze jeho brazilský spoluhráč Marcao, který vstřelil osm gólů. 

V posledních šesti zápasech má Stanciu vynikající formu a v každém si připsal alespoň jeden kanadský bod, přičemž jeho zápis do tabulek gólem i asistencí během jednoho utkání zdaleka není výjimkou. Naposledy se takto podílel na vysoké výhře 5:0 v městském derby nad Wuhan FC.

Související obsah

​Stanciu v minulosti oblékal dres Sparty i Slavie, kde se mu také individuálně dařilo. V dresu sešívaných nastoupil do 110 zápasů, ve kterých z pozice středního záložníka vstřelil 25 gólů a na dalších 28 přihrál. K tomu zvedl dvakrát nad hlavu mistrovský pohár. Během ročního působení ve Spartě pak stihl odehrát 34 utkání, ve kterých si připsal deset branek a deset asistencí. V zimní pauze se ale s klubem rozloučil, načež následoval přestup do saúdského Al-Ahli, odkud putoval právě do Slavie. To vyvolalo řadu kontroverzí a letenští fanoušci mu za to nemohou přijít na jméno. 

Jindřich Trpišovský měl o Stanciua velký zájem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události