Tenis

Paráda. Krejčíková se Siniakovou to zvládly a jsou šampionkami Wimbledonu

Paráda. Krejčíková se Siniakovou to zvládly a jsou šampionkami Wimbledonu
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková s trofejí pro vítězky Wimbledonu. | Zdroj: Profimedia.cz

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková zvládly finále Wimbledonu na výbornou a přehrály dvojici Mertensová/Zhangová 2:0 na sety. V úvodní sadě dominovaly a opanovaly ji 6:2, v té druhé se zapotily trochu víc a získaly ji v poměru 6:4. Slaví tak své druhé vítězství v Londýně a pátý společný triumf na grandslamu.

Krejčíková se Siniakovou načaly grandslamové finále na jedničku, když ovládly svůj servis. Při podání soupeřek sice prohrávaly už 0:40, vývoj gemu ale dokázaly otočit a vypracovaly si vedení 2:0, to ještě potvrdily vlastním  podáním a rázem vedly už 3:0. 

Ve zbytku setu Zhangové a Mertensové Češky už nic nedovolily a zvítězily s přehledem 6:2. Ve druhé sadě si obě dvojice držely podání až do stavu 3:3, poté se však českému páru přestalo na chvíli dařit. Soupeřky totiž předvedly čistou hru a odskočily na 4:3. Čtyřnásobné grandslamové vítězky se však nevzdaly a přitlačily sokyně při jejich servisu. 

Siniaková nejprve zakončila výměnu křižnou smečí, následně Mertensová napálila míček do sítě a do třetice předvedla dvojchybu. Češky proto získaly vedení 40:0, a i když se pak Mertensová zaznamenala eso, další dvojchybou darovala gem českým hráčkám.

Související obsah

​Ty se mohly radovat z rebrejku a šly na podání, které vyhrály. Za stavu 4:5 se tak opřela do balonku na servisu Zhangová, první tři fiftýny však patřily Češkám a ty si tak vypracovaly tři mečboly.  Hned ten první proměnily a mohly slavit. V Londýně zvítězily po pěti letech. Grandslam společně ovládly popáté.

Výsledek finále ženské čtyřhry ve Wimbledonu:

E. Mertensová/Š. Zhangová – B. Krejčíková/K. Siniaková 0:2 (2:6, 4:6)

To na Roland Garros Krejčíková obhajovala titul v singlu, ale vůbec se jí nezadařilo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události