Další sporty

Zpátky na vrchol: Adam Ondra po roční pauze ovládl Světový pohár

Adam Ondra se po více než roční pauze vrátil na Světový pohár. Trojnásobný mistr světa v lezení na obtížnost ve francouzském Chamonix získal další vítězství, když ve finále díky rychlejšímu času porazil Japonce Taiseie Hommu.

Ondra byl jedním ze čtyř lezců, kteří v semifinále dosáhli topu. K vrcholu měl blízko i ve finále, ale těsně pod ním uklouzl. Na stejném kroku skončil také Japonec, ale český lezec místa dosáhl v rychlejším čase a po přezkoumání získal první vítězství po dlouhé pauze.

Brněnský rodák na Světovém poháru závodil naposledy loni v červnu v Innsbrucku před olympijskými hrami. Tehdy po uklouznutí ve finále skončil na posledním, osmém místě. V Tokiu, kde sportovní lezení v trojkombinaci všech tří disciplín zažilo premiéru pod pěti kruhy, skončil šestý.

https://www.instagram.com/p/Cf2O7XcKsQI/?hl=en

​Ondra se kromě lezení na skalách v poslední době věnoval rodině. Se svou manželkou Ivou na začátku května přivítali prvního potomka – syna Huga.

Související obsah

Výsledky SP – závod na obtížnost:

Muži: 1. Ondra (ČR), 2. Homma (Jap.), 3. Bailey (USA),... v kvalifikaci 30. Stráník, 60. Šimon Potůček, 78. Štěpán Potůček (všichni ČR)

Ženy: 1. Garnbretová (Slovin.), 2. Rogoraová (It.), 3. So Čche-hjon (Korea),... v semifinále 24. Adamovská (ČR)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události