Tenis

Po triumfu obří pauza? Djokovičova budoucnost je kvůli covidu nejistá

Po triumfu obří pauza? Djokovičova budoucnost je kvůli covidu nejistá
Novak Djokovič na Wimbledonu | Zdroj: Profimedia.cz

Srbská hvězda je opět na tenisovém vrcholu, dostala se tam po wimbledonské výhře nad Nickem Kyrgiosem. Novak Djokovič ovládl slavný turnaj v All England Clubu počtvrté v řadě a celkem posedmé v kariéře. Druhý kalendářní grandslam ale nejspíše nepřidá, vzhledem k odmítání očkování se v Americe nejspíše nepředstaví.

V dramatickém grandslamovém finále porazil Nicka Kyrgiose 3:1. Pár hodin poté ale rozesmutnil nejen své fanoušky. Potvrdil, že pokud nedostane výjimku či nebudou změněna opatření, nepředstaví se na prestižním US Open. 

"Nejsem očkovaný a neplánuji to nějak měnit. Jedinou možností je změna restrikcí či výjimka, ale ta není reálná," pronesl Djokovič po wimbledonském triumfu. Už je nicméně jasné, že se aktuálně světová sedmička nepředstaví příští rok na Australian Open. 

Na první grandslam sezony mu je zakázán vstup, a to z důvodu nepovoleného vkročení do země, kde se taktéž řešilo očkování. Teoreticky by se tak na grandslamu mohl jeden z nejlepších tenistů historie představit až za jedenáct měsíců na French Open.

Související obsah

​"Počkám si na nějaké dobré zprávy z USA, protože bych tam opravdu rád jel," pronesl Djokovič, který se po náročném Wimbledonu nyní chystá na zaslouženou dovolenou. Následně má v plánu řešit svůj program, který bude závislý na tom, zda se představí ve Flushing Meadows.

Na Wimbledonu zaujal pohledným servisem například Andy Murray:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události