Hokej

V NHL se otevírá trh s volnými hráči. Jaké hvězdy jsou k mání?

V NHL se otevírá trh s volnými hráči. Jaké hvězdy jsou k mání?
Útočník Calgary Johnny Gaudreau | Zdroj: Profimedia.cz

Velmi rychle se blíží jedna z nejočekávanějších akcí v NHL za celý rok, a to je první den otevření hráčského trhu. Letos jsou k mání opravdu velká jména, takže se dají očekávat velké věci. V našem článku se vám budeme snažit ukázat ta největší jména, která jsou všem klubům NHL k dispozici.

Všichni zmínění hráči se ve středu v 18:00 našeho času stanou nechráněnými volnými hráči (UFA), což znamená, že jim smlouvu může nabídnout jakýkoliv tým v soutěži. Je to hlavní odlišení od chráněných volných hráčů (RFA), s těmi může jednat pouze tým, ve kterém hráč v poslední sezoně hrál. Letos se manažeři napříč celou ligou mohou rvát o opravdu zajímavá jména. 

Johnny Gaudreau, útočník, 28 let

Jde o největší rybu na letošním trhu s volnými hráči. Johnny Gaudreau patří mezi naprostou elitu celé soutěže, vždyť se mu letos povedlo nasbírat naprosto neuvěřitelných 115 kanadských bodů. Skončil tak na druhém místě produktivity soutěže, více bodů nasbíral pouze Connor McDavid. 

Podle novináře Franka Seravalliho z webu Daily Faceoff se jednání mezi Gaudreauem a Flames nikterak neposunulo, což dává naději dalším týmům. Dlouhodobý zájem o služby osmadvacetiletého Američana má Philadelphia a New Jersey, kteří mají prostor na to, aby hráče s přezdívkou Johnny Hockey podepsali. 

Statistiky v sezoně 2021/22: 82 zápasů, 115 bodů (40+75)

Zdroj: Profimedia
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události