Další sporty

Kruté přiznání olympijského vítěze. V dětství byl otrokem, dostal fiktivní jméno

Kruté přiznání olympijského vítěze. V dětství byl otrokem, dostal fiktivní jméno
Olympijský vítěz Mo Farah | Zdroj: Profimedia.cz

Jeden z nejznámějších běžců jednadvacátého století přinesl před zveřejněním dokumentu o jeho životě šokující informace. Somálský rodák Mo Farah přiznal, že si vymyslel svou příhodu o příchodu do Velké Británie. Navíc v dětství pracoval jako otrok.

Farah patří mezi nejlepší vytrvalce jednadvacátého století, v Londýně i Riu de Janeiru získal zlaté medaile v běhu na 5 a 10 kilometrů. Jeho dětství ale bylo o něco komplikovanější a těžší, než původně rodák z Mogadiša avizoval. 

Jeho první historkou bylo, že v osmi letech dorazil do Velké Británie, kde žil u tety a strýce. Jeho otec o něj neměl jevit zájem. Vše je ale jinak. Jeho otec prý zemřel v občanské válce v rodném Somálsku. Vše Farah řekl před premiérou dokumentu o jeho životě. 

A to není vše. Mo Farah není jeho pravé jméno, oficiálně se má jmenovat Hussein Abdi Kahin. Největším překvapením je, že čtyřnásobný olympijský vítěz byl do Británie převezen nelegálně neznámou ženou. V její domácnosti prý fungoval jako otrok. 

Související obsah

"Měl jsem všechny kontaktní údaje na své příbuzné. Jakmile jsme dorazili do jejího domu, tak mi je vzala a přímo přede mnou je roztrhala, hodila do koše a já v tu chvíli věděl, že mám problém," popisuje šílené události z dětství.

"Je to tajemství, které skrývám od dětství. A být schopen se tomu postavit čelem a mluvit o faktech, je těžké. Zamykal jsem se v koupelně, brečel a nikdo mi nepomohl," vracel se Farah zpátky do minulosti. Jeho příběh popisuje web Daily Mail

Z otroctví prý unikl poté, co se svěřil svému učiteli tělocviku. Následně se přestěhoval k matce svého spolužáka Kinsiho. Nyní si ale Farah žije svůj sen. Je od roku 2010 ženatý s Taniou Nellovou, se kterou má dokonce čtyři děti. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události