Fotbal

Comeback plný slz. Známý sudí se vrátil čtyři měsíce po infarktu

Comeback plný slz. Známý sudí se vrátil čtyři měsíce po infarktu
Rumunský sudí Ovidiu Hategan Zdroj: Profimedia.cz

Jeden z nejznámějších fotbalových rozhodčích Ovidiu Hategan se vrátil do akce. V březnu prodělal infarkt a jeho rozhodcovská kariéra byla v ohrožení. Nyní se ke svému řemeslu vrátil jako sudí u systému VAR, a to v rámci rumunského Superpoháru. Po zápase si došel pro medaili a vítal ho potlesk tribun, který jej donutil k slzám.

Hategan v březnu pocítil po tréninku bolest na hrudi, a tak se rozhodl vyhledat lékařskou pomoc. Jeho intuice byla velice správná. V nemocnici mu byl totiž diagnostikován infarkt, a Hategan se tedy ihned podrobil operaci. Od té doby byl uznávaný rozhodčí mimo fotbal. 

O víkendu se vrátil do akce v utkání rumunského Superpoháru, kde se potkaly týmy Kluže a Sepsi. Hategan zasedl k videu a hlídal případné sporné situace. Nakonec se radoval druhý jmenovaný celek. Největší moment ale přišel poté, co se rozhodčí, jenž řídí i zápasy Ligy mistrů, objevil na hřišti. 

Nejdříve Hateganovi zatleskal muž předávající mu medaili. Přidal se celý stadion, který následně jako jeden muž skandoval jeho jméno. Známý sudí se pak objal s kolegy a při odchodu ze hřiště si musel utírat slzy. 

Související obsah

Čeští fanoušci si mohou rumunského sudího pamatovat z kvalifikačního utkání s Walesem, kde Hategan sporně vyloučil Patrika Schicka. Na mezinárodním poli odřídil již na sedmdesát duelů, nejvíce jich má v milionářské Lize mistrů. 

V Česku působí rozhodčí již 60 sezon:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události