Tenis

Djokovič slavil triumf na plném náměstí. Zaujal i velmi přesným hodem

Po velkém vítězství ještě větší oslava. Srbský tenista Novak Djokovič, který o víkendu posedmé v kariéře ovládl Wimbledon, dorazil do rodného Bělehradu, kde si na balkónu městské radnice velký triumf vychutnával se svými fanoušky. Potěšil je nejen dojemnými slovy, ale také dvaceti podepsanými tenisovými míčky, které házel do davu i lidem v okolních balkónech.

Pětatřicetiletý tenista ve finále zdolal Nicka Kyrgiose 4:6, 6:3, 6:4 a 7:6 a získal svůj 21. grandslamový titul. O radost se proto chtěl s fanoušky podělit a při rozhazování podepsaných tenisáků jej nejvíc potěšilo, když jeden přesně adresoval dámám na nedalekém balkóně. S úsměvem také pozvedl trofej pro vítěze Wimbledonu, zatímco jeho příznivci mávali srbskými vlajkami a skandovali Djokovičovu přezdívku Nole.

"Tohle jsou nejlepší chvíle mého života. Když mám to štěstí, že hraji celý život sport, který tak miluji. Díky tenisu jsem dosáhl mnoha úspěchů, ale nejvíc hrdý a vděčný jsem za to, že je pak mohu oslavit s vámi. Tyto momenty jsou nezapomenutelné. Trofeje jsou jen trofeje, to vše je pomíjivé, ale chvíle, kdy sdílíme tento triumf společně, je něco, co si ponesu v srdci do konce života. Děkuji," pronesl dojatý Djokovič.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události