Hokej

Bývalý spoluhráč Voráčka opouští Floridu, Giroux bude hrát v Kanadě

Bývalý spoluhráč Voráčka opouští Floridu, Giroux bude hrát v Kanadě
Claude Giroux | Zdroj: Profimedia

Čtyřiatřicetiletý hokejový útočník Claude Giroux se v rámci NHL opět stěhuje. Po krátké anabázi na Floridě míří do Ottawy. Se Senators podepsal tříletý kontrakt, každoročně si vydělá 6,5 milionu dolarů, což je takřka 158 milionů korun. V nejslavnější hokejové soutěži světa půjde o jeho třetí angažmá. Kromě Panthers hrál především ve Philadelphii, kde strávil skoro 15 sezon.

Ve středu v 18 hodin středoevropského času se otevřel v NHL trh s volnými hráči a ihned došlo na pořádnou přestupovou bombu. Bývalý spoluhráč Jakuba Voráčka z Philadelphie Claude Giroux totiž okamžitě změnil dres. 

https://twitter.com/FriedgeHNIC/status/1547249880757932034

Čtyřiatřicetiletý forvard se po krátkém působení na Floridě upsal Ottawě. V dresu Senators by měl hrát následující tři roky. Klub by mu měl každoročně vyplatit na mzdách 6,5 milionu dolarů (cca 158 milionů korun).

Rodák z kanadského Hearstu se tak vrací do své domoviny. V zámořské soutěži začínal ve Flyers, ti si ho vybrali v roce 2006 jako 22. hráče draftu. A právě s Philadelphií spojil největší část své kariéry – strávil v jejím dresu skoro patnáct sezon. Až v průběhu uplynulého soutěžního ročníku 2021/2022 se přesunul k Panthers. 

Související obsah

​Senators v něm získají zkušeného kanonýra, který se pyšní zlatem i stříbrem z MS, vítězstvím v Kanadském poháru nebo několikanásobnou účastí v NHL All-Star Game.

Takhle Claude Giroux letos řádil při NHL All-Star Game:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události