Hokej

Divoké přestupy v NHL. Hokejovou adresu mění Palát, Kubalík a další hráči

Divoké přestupy v NHL. Hokejovou adresu mění Palát, Kubalík a další hráči
Hokejista Ondřej Palát se Stanley Cupem | Zdroj: profimedia.cz

V hokejové NHL se naplno rozjel trh s volnými hráči a hned na úvod přišlo několik zajímavých přestupů, které se týkaly i českých hokejistů. Působiště změnili i finalisté letošního play-off Ondřej Palát a Jan Rutta.

Útočník Ondřej Palát se nedokázal po deseti letech a dvou získaných Stanley Cupech dohodnout s Tampou Bay na nové smlouvě a dostal se tak na trh s volnými hráči. Nakonec o 31letého útočníka projevilo zájem New Jersey a Palát se tak upsal Devils na pět let s průměrným ročním platem 6 milionů dolarů (cca 146 milionů korun). 

Stejně dopadl i obránce Jan Rutta, který s Lightning také vyhrál dva tituly v NHL. Český bek se nakonec na tři roky upsal Pittsburghu a bude mít roční plat 2,75 milionu dolarů (cca 66 milionů korun). 

Související obsah

​V rámci rozběhnutého trhu s volnými hráči se změnilo také působiště Dominika Kubalíka. Český útočník bude po konci v Chicagu hrát za Detroit, kde podepsal smlouvu na tři roky a ročně si průměrně vydělá 2,5 milionu dolarů (61 milionů korun).

To brankář David Rittich přestupuje z Nashvillu do Winnipegu a podepsal roční kontrakt na 900 tisíc dolarů (24 milionů korun). Angažmá mění i český útočník Ondřej Kaše, jenž bude nově hrát za Carolinu. Obránce Andrej Šustr pak bude oblékat dres Anaheimu. 

Související obsah

Z volných hráčů podepsal nejlukrativnější smlouvu Johnny Gaudreau, který bude po konci v Calgary hrát za Columbus. 28letý forvard podepsal s Blue Jackets lukrativní smlouvu na sedm let s průměrným ročním platem 9,75 milionu dolarů (cca 238 milionů korun). 

To americký centr Vincent Trocheck bude zase nově hájit dres New Yorku Rangers. 29letý hokejista podepsal smlouvu na sedm let a přijde si na 39,37 milionu dolarů (cca 960 milionů korun). Další americký útočník Andrew Copp bude hrát za Detroit, když podepsal pětiletý kontrakt na 28 milionů dolarů (cca 683 milionů korun). 

Další zajímavé přestupy: 
André Burakovsky z Colorada do Seattlu (pětiletá smlouva na 27,5 milionu dolarů)
Darcy Kuemper z Colorada do Washingtonu (pětiletá smlouva na 26,2 milionu dolarů)
Claude Giroux z Floridy do Ottawy (tříletá smlouva na 19,5 milionu dolarů)

Hned několik českých hokejistů změnilo v NHL dres: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události