Další sporty

Další medaile ze Světových her. Český kickbox slaví velký úspěch

Další medaile ze Světových her. Český kickbox slaví velký úspěch
Český kickboxer Petr Dvořáček | Zdroj: ČOV / Barbora Reichová

Dvacetiletý talent K1 Petr Dvořáček si ze Světových her v Birminghamu odváží bronzovou medaili. Bojové sporty jsou ovšem velmi nepředvídatelné a na českého bijce čekalo v posledním zápase překvapení. Italský soupeř kvůli zranění odstoupil a boj se nakonec neuskutečnil.

V očích mnohých se zrodilo velmi snadné vítězství a medaile mladíkovi spadla přímo do klína. Pravda je samozřejmě jinde. "Je to tvrdá dřina a komplexní sport. Člověk tomu musí obětovat úplně všechno. Bez toho to nejde," komentoval Dvořáček svou cestu k úspěchu pro olympijskytym.cz.

Na turnaj, který podstoupil ve váhové kategorii do 75 kilogramů, absolvoval plnou tříměsíční přípravu. Během jednoho týdne byl schopný trénovat více než desetkrát. "Absolvujeme hodně sparingů. Máme fyzickou přípravu, kondiční tréninky, plavání anebo běhání," poohlédnul se talentovaný zápasník za dřinou, která za úspěchem stojí. "Každý vidí jen zápas, ale nejtěžší část je příprava na něj," doplnila svého kolegu Klára Strnadová, jež svůj boj o bronz prohrála.

Související obsah

​V prvním zápase mezi provazy svého soupeře český kickboxer ukončil v prvním kole. Následně padl s famózním Ukrajincem a zápas o bronz byl nakonec kontumován kvůli zranění.

Kickboxový zápas byl k vidění i na posledním galavečeru KSW, kde vítězně debutoval český MMA bijec Michal Martínek:

TN.cz Michal Krobot
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události