Velký úspěch českých basketbalistek. Porazily silnou Francii a jsou ve finále ME

České basketbalistky do 20 let Zdroj: FIBA Basketball

Českým basketbalistkám do dvaceti let se po dlouhých dvaceti letech podařilo postoupit do finále mistrovství Evropy. V něm si o zlato zahrají proti Španělsku. V nesmírně dramatické semifinálové bitvě zdolaly Francii 65:63 a na turnaji jsou stále neporaženy. Poslední zápas v maďarské Šoproni odehrají v sobotu od 20:15.

Šest zápasů, šest výher. Taková je dosavadní bilance českých holek na mistrovství Evropy ve Španělsku. Po třech vítězstvích v základní skupině si v play-off jasně poradily s Belgií a Polskem a nejvyrovnanější duel je čekal v semifinále. Francii sice dokázaly zdolat už ve skupině, ale přesto byla lehkým papírovým favoritem.

Svěřenkyně trenérky Ptáčkové ale do utkání vstoupily skvěle, když první čtvrtinu vyhrály o sedm bodů. Ve druhé části hry je ale bohužel opustila přesná střelecká muška a konto soupeřek zatížily pouze jedenácti body, díky čemuž vedly Francouzky po prvním poločase 36:32.

​Vedení si hráčky ze země galského kohouta držely i po třech čtvrtinách, ale v poslední části hry se Češkám podařilo skóre otočit. V dramatické koncovce zvítězily 65:63, o což se nejvíce zasloužila Valentýna Kadlecová, která nastřílela 23 bodů a je nejproduktivnější hráčkou na turnaji.

Ve finále se Češky utkají se Španělskem, které stejně jako Češky stále na turnaji neprohrálo. Zápas začíná v sobotu od 20:15.

Basketbalista Tomáš Satoranský skončil v NBA a bude hrát za španělskou Barcelonu: