Motorsport

MS superbiků: Vedoucí Bautista spadl, boj o titul se dramatizuje. König poslední

MS superbiků: Vedoucí Bautista spadl, boj o titul se dramatizuje. König poslední
Jezdec Oliver König | Zdroj: se souhlasem Orelac Racing

Závody MS superbiků se vrátily po měsíci, po Itálii se jelo ve Velké Británii. První víkendový závod ovládl úřadující mistr světa Toprak Razgatlioglu, který za sebou nechal Jonathana Reu i vedoucího muže programu Álvara Bautistu, který spadl a zkomplikoval si vedení v šampionátu. Čech Oliver König byl poslední.

Před prvním závodem ve Velké Británii vedl Álvaro Bautista o téměř čtyřicet bodů a mohl tak přemýšlet o navýšení svého vedení. V kvalifikaci dojel pátý, ale v hlavním závodě spadl v sedmnáctém kole. Bylo tak jasné, že ze sobotního závodu nezíská bod. 

Nakonec se o více než šest sekund radoval Turek Razgatlioglu, který za sebou nechal trojici domácích jezdců – Jonathana Reu, Alexe Lowese a Scotta Reddinga. Druhý jmenovaný stáhl vedení Bautisty na 16 bodů, Razgatlioglu ztrácí propastných 54 bodů.

Související obsah

​Český jezdec Oliver König byl před závodem zraněný, ale nakonec udělal vše pro to, aby se v Doningtonu představil. Z kvalifikace šel z předposledního místa, nakonec si polepšil o dvě místa, ale přesto dojel poslední. Společně s Bautistou spadli ještě Ponsson a Mercado. Na předposledního jezdce ztratil König necelé dvě sekundy.

Poté se po problémech s tratí jelo také v Supersportech, kde těsně před posledním kolem sahal na první body Ondřej Vostatek. Nakonec se ale do první patnáctky nevešel a skončil tak na sedmnáctém místě. 

Výsledky MS superbiků, 1. závod: 

1. Toprak Razgatlioglu (TUR)
2. Jonathan Rea (GBR) +6.397
3. Alex Lowes (GBR) +9.499
4. Scott Redding (GBR) +11.515
5. Axel Bassani (ITA) +12.850
...
23. Oliver König (CZE) +1:02.757

König v tréninku utrpěl zlomeninu. Po operaci ale závody vynechat nechtěl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události