Motorsport

Na MS superbiků byly uděleny divoké karty, fanoušci se podívají do paddocku

Na MS superbiků byly uděleny divoké karty, fanoušci se podívají do paddocku
Oliver Konig | Zdroj: Autodrom Most

O posledním červencovém víkendu se v Mostě uskuteční mistrovství světa superbiků. Chybět nebude světová elita ani stabilní čeští jezdci Oliver König a Ondřej Vostatek. Dalších pět Čechů dostalo divokou kartu –⁠ jmenovitě Michal Prášek, Patrik Homola, Petr Svoboda, Filip Feigl a Adéla Ouředníčková. Fanoušci se můžou těšit také na speciální servis, kdy budou mít volný vstup do paddocku, kde se mohou podívat do týmových boxů a setkat se se závodníky.

Nejznámější český závodník Oliver König se představí v prestižní kategorii Superbike, kde první sezonu hájí barvy Orelac Kawasaki. V loňském roce dojel v Mostě na třetím místě, když startoval v nejslabší kubatuře Supersport 300. Königa doplní Michal Prášek, který dostane divokou kartu. Prášek pravidelně závodí v seriálu Alpe Adria, kde v kategorii Superstock 1000 slavil v letech 2015 a 2016 absolutní vítězství. 

"Za divokou kartu na Most jsem moc rád, chtěl bych moc poděkovat každému, kdo se za mě přimluvil, abych mohl startovat. Dlouhé roky jsem se chtěl svézt ve WSBK, ale nebylo to možné. Nebude to pro nás vůbec lehký víkend, pojedu na svém motocyklu, se kterým závodím v šampionátu Alpe Adria. Žádný velký cíl si nelze klást, ale každopádně si chci užít každé kolo, které budu na trati," plánuje třicetiletý závodník. 

Související obsah

​V kategorii Supersport 600 se představí Ondřej Vostatek, který jezdí na motocyklu Yamaha v barvách stáje MS Racing. Teprve sedmnáctiletý jezdec patří mezi horké kandidáty na bodované pozice. V Estorilu dosáhl dvakrát na umístění v první desítce, na což bude chtít v Mostě navázat. Spolu s ním měl v této kategorii startovat také Petr Najman na divokou kartu, ale jeho účast zhatilo zranění paže, které utrpěl při pádu z motorky. Místo něj dostane šanci Patrik Homola. 

"Most byl první okruh, na který jsem jako jezdec vstoupil, a navždy tak zůstane srdcovou záležitostí. Možnost startovat zde na mistrovství světa jsem se dozvěděl tři týdny do startu a od té doby je to jeden velký sled událostí. Snažím se udělat maximum pro výsledek a pro reprezentaci ČR. Rád bych touto cestou poděkoval týmu Autodromu Most za jejich usilovnou práci a zájem o český motorsport a také Autoklubu ČR, kde vzali moji žádost vážně. Udělení divoké karty je tedy pro mě obrovská čest," řekl Homola. 

V kategorii Supersport 300 se představí na divokou kartu dva čeští závodníci, jedná se o Petra Svobodu a Filipa Feigla. "Na domácí závod v Mostě se moc těším. Sezona se vyvíjí slibně, ale vždy se mi nepodařilo spojit vše potřebné dohromady. Doufám tedy, že při domácím závodě to prolomím. Tým i motorka fungují stoprocentně, takže se budu snažit udělat pěkný výsledek," těší se na závod Svoboda. Poslední závodnicí, která dostane v Mostě divokou kartu, je Adéla Ouředníčková, která doplní Filipa Juránka, jenž je stálým účastníkem R3 b LU cRU European Cupu. 

Související obsah

​Fanoušci se ale hlavně mohou těšit na skvělou atmosféru, kterou už letos nebudou omezovat covidová nařízení. AUTODROM MOST si pro všechny návštěvníky navíc přichystal volný vstup do paddocku, kde v sobotu i v neděli proběhne divácky atraktivní pit walk. Během pit walku mají fanoušci jedinečnou možnost nahlédnout přímo do týmových boxů a setkat se se svými oblíbenými jezdci tváří v tvář. Samozřejmostí jsou autogramiády jezdců, promotérská paddock show a řada dalších doprovodných akcí.

König na konci června v tréninku utrpěl zlomeninu. Po operaci ale závody vynechat nechtěl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události