Hokej

Pittsburgh mění obranu. Přivedl dva hráče, přichází i veterán Montrealu

Pittsburgh mění obranu. Přivedl dva hráče, přichází i veterán Montrealu
Jeff Petry v dresu Montrealu Canadiens Zdroj: Profimedia.cz

Během soboty se vedení Pittsburghu Penguins rozhodlo vyměnit hned dva své obránce a nahradit je novou krví. Pensylvánský celek obchodoval s New Jersey a Montrealem, mimo hráčů přivedl i draftové výběry v následujících letech.

Před draftem Penguins prodloužili smlouvu s veteránem Krisem Letangem, o necelý týden později přivedli českého beka Jana Ruttu. Nyní se vedení pensylvánského celku rozhodlo osvěžit obranu a možná trochu ušetřit platového stropu. 

Nejdříve proběhl obchod s New Jersey Devils, kteří získali defenzivně laděného Johna Marina za mladíka Smitha a třetího kolo draftu v roce 2023. Marino má smlouvu až do roku 2027 a bere přes čtyři miliony dolarů ročně. Smith má stále nováčkovský kontrakt za méně peněz. To byl nejspíše jeden z hlavních důvodů výměny. 

Související obsah

O pár hodin později obchodoval Pittsburgh také s posledním celkem minulé sezony – s Montrealem. Do Kanady se stěhuje bek Mike Matheson, který v posledním ročníku nasbíral slušných 31 kanadských bodů. 

Druhým směrem jde veterán Jeff Petry, u kterého bylo celkem jasné, že změní dres. Pittsburgh zároveň získal také útočníka Ryana Poehlinga, který na průlomovou sezonu v NHL zatím čeká. Za tyto dva hráče obětovali Pens ještě čtvrté kolo následujícího draftu. Petry zvládl v přechozích pěti sezonách hned čtyřikrát zaznamenat přes 40 bodů. 

Jednou z největších hvězd Pittsburghu je Sidney Crosby:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události