Hokej

Palát z nabídky Tampy pochopil nezájem. Při přesunu k Devils mu pomohl Eliáš

Ondřej Palát byl v play-off opět klíčovým hráčem Tampy Bay v honbě za stříbrnou trofejí, která se napotřetí v řadě získat nepovedla. Ani přesto se ale český útočník nedohodl a podepsal tak smlouvu s New Jersey. Následně přiznal, že byl smutný z odchodu z týmu, kde strávil posledních deset let.

V Tampě odehrál v základní části nad šest stovek duelů, v play-off jich přidal dalších 138. Výrazně pomohl ke dvěma Stanley Cupům, přesto se ale musel při otevření trhu s volnými hráči starat o svou budoucnost. Jeho Lightning mu nabídku smlouvy dali, ale pro Paláta to bylo málo. 

"Jasno bylo týden před otevřením trhu. Dostal jsem nabídku od Tampy, ale ta nebyla vůbec dobrá. Nedala se ani zvážit, pochopil jsem z toho, že mě nechtějí. Nejspíše chtějí podepsat mladší hráče, což chápu," pronesl v prvním rozhovoru jako hráč New Jersey.

"Loučení bylo asi nejhorší. Odjížděli jsme z Tampy a nevěděli, co bude. Větší šance byla, že tam nezůstaneme. Byl to náš domov po dobu deseti let, poznali jsme skvělé lidi," litoval emotivního konce v Tampě Bay jednatřicetiletý rodák z Frýdku-Místku. "Byl jsem nervózní, protože jsem na trhu s volnými hráči poprvé. Je to prostě byznys. Navíc víte, že jste byl delší dobu v jednom týmu a skončíte jinde.

Související obsah

​Nyní se Ondřej Palát přesouvá do New Jersey, které buduje velmi zajímavý tým. Naději fanouškům dávají jména jako Jack Hughes, Dawson Mercer, Alexander Holtz či Nico Hischier. "Zájem tam byl, ale z New Jersey jsem měl informace, že mě chtěli už dávno před trhem s volnými hráči. Následně zbylo pár týmů, které byly schopné dát mi pětiletý kontrakt. New Jersey mi ale vyšlo nejvíce vstříc. Já se rozhodl tímto způsobem. I pro ten tým, který je mladý a perspektivní. Potřebují jen starší hráče, kteří by to doplnili," popisuje své nové angažmá český křídelník. 

Navíc zmínil i jména, která mu v přestupu k Devils pomohla. Mimo jiné zmínil legendu New Jersey Devils Patrika Eliáše, který mu dokonce po přestupu volal a sdělil mu své nadšení. "Mám informace, že je to skvělá organizace. Ať už od Patrika Eliáše, nebo od Tomáše Tatara. Chtěl bych pomoci týmu, mají skvělé mladé hráče a hodně talentů. Nyní to potřebují jen doplnit staršími hráči, kteří by jim pomohli. Na to se já těším," řekl pro česká média Palát. 

"Přesvědčilo mě to, že mě tam chtěli a potřebovali. Vyšli mi vstříc ve smlouvě, bavil se se mnou generální manažer Tom Fitzgerald, který mi řekl plány týmu a vše dávalo smysl. Proto jsem se rozhodl tímto způsobem," zakončil Ondřej Palát.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události