Motorsport

Lackovi jen těsně unikly stupně vítězů. Kiss předvedl skvělou stíhací jízdu

Po druhém a šestém místě ze sobotních závodů přidal český závodník Adam Lacko v Nürburgringu umístění na páté pozici. Třetí víkendový závod ovládli němečtí jezdci Jochen Hahn a Sascha Lenz. Vedoucí muž šampionátu Norbert Kiss se umístil na čtvrté příčce. V odpoledním závodě pak dojel Lacko na čtvrtém místě, když se z vítězství radoval Jamie Anderson. V celkovém pořadí šampionátu patří Lackovi stále čtvrté místo.

Do závodu odstartoval Adam Lacko ze třetí pozice, což se mu dařilo na začátku udržet. Jenže poté přišel do kontaktu se Stephanie Halmovou, kvůli čemuž se propadl až na pátou příčku. Zezadu na něj navíc zle dotíral Norbert Kiss a vypadalo to, že jej brzy předjede. 

To se maďarskému závodníkovi podařilo v šestém kole a dál se tlačil dopředu, když se dostal i před Halmovou. Na lepší než čtvrté místo už ale nedosáhl. Německou závodnici v samotném závěru předjel také Lacko, díky čemuž dosáhl na konečné páté místo.

Související obsah

​Z vítězství se raduje Jochen Hahn, který před sebe po celou dobu závodu nikoho nepustil. Na druhém místě dojel jeho krajan Sascha Lenz a třetí Antonio Albacete. Lackův týmový kolega z Buggyry Teo Calvet dokončil závod na sedmém místě. 

Do druhého závodu vyjela první osmička v obráceném pořadí oproti projetí cílem ze závodu prvního. Toho dokonale využil Jamie Anderson, který před sebe z prvního místa nikoho nepustil a raduje se z vítězství. Adam Lacko startoval do závodu ze čtvrtého místa a na této pozici ho také dokončil. Prvních sedm kol jel sice na třetím místě, ale předjel ho maďarský suverén Norbert Kiss, který si nakonec dojel pro druhé místo. 

V závěru závodu ještě Lacko útočil na třetí pozici, ale předjížděcím manévrům v posledním kole Stephanie Halmová odolala. Nešťastně skončil závod pro Antonia Albaceteho, který musel kvůli technickým problémům odstoupit. 

Konečné výsledky třetího závodu v Nürburgringu:

1. Jochen Hahn

2. Sascha Lenz

3. Antonio Albacete

4. Norbert Kiss

5. Adam Lacko

Konečné výsledky třetího závodu v Nürburgringu:

1. Jamie Anderson

2. Norbert Kiss

3. Stephanie Halmová

4. Adam Lacko

5. Sascha Lenz

V Maďarsku se Lacko radoval z vítězství:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události