Motorsport

Lacko dojel v Nürburgringu na skvělém druhém místě. Závod ovládl Kiss

Lacko dojel v Nürburgringu na skvělém druhém místě. Závod ovládl Kiss
Adam Lacko Zdroj: Profimedia

Český závodník Adam Lacko dokončil první závod tahačů v německém Nürburgringu na druhém místě. Po povedeném startu úspěšně odrážel útoky Saschy Lenze a Jochena Hahna. Nestačil pouze na suverénního Norberta Kisse, který vyhrál stylem start-cíl. Lackův týmový kolega Teo Calvet dojel na pátém místě. Druhý závod se jel v sobotu od 18:30. První osmička z dopoledního závodu do něj odstartovala v obráceném pořadí.

Trať v Nürburgringu patří mezi Lackovy oblíbené. Při posledním závodním závodním víkendu, který se zde jel v roce 2019, dojel na prvním a třetím místě. Dařilo se mu i tentokrát. Hned po startu se zařadil na druhé místo za Norberta Kisse. Jeho německý konkurent Sascha Lenz se jej sice pokoušel několikrát předjet, ale neúspěšně. 

Na čtvrtém místě se držel Jochen Hahn, který v osmém kole na svého krajana zaútočil a dostal se na třetí pozici. Souboj o bronzovou příčku oba tahače zdržel, což usnadnilo Lackovi situaci na druhém místě. Lenz nakonec závod vůbec nedokončil, protože jeho tahač v desátém kole potkaly technické problémy, když mu praskla levá přední pružina. 

Adam Lacko nakonec udržel druhé místo a do večerního závodu odstartoval ze sedmé pozice, jelikož první osmička z dopoledne vyjede v opačném pořadí. Nakonec se ale k dalšímu stupni vítězů nedostal, ve druhém závodě v Německu dojel až na šestém místě. Na prvního Lukase Hahna ztratil přes tři sekundy.

Související obsah

Za synem legendárního Jochena dojel Španěl Antonio Albacete, třetí byla Stephanie Halmová, která měla letos první stupně vítězů. Celkově nadále vede Maďar Norbert Kiss, druhý je Jochen Hahn, Adam Lacko se 107 body se krčí na čtvrtém fleku. 

Konečné pořadí prvního závodu v Nürburgringu:

1. Norbert Kiss
2. Adam Lacko
3. Jochen Hahn
4. Antonio Albacete
5. Teo Calvet

Konečné pořadí druhého závodu v Nürburgringu:

1. Lukas Hahn
2. Antonio Albacete
3. Stephanie Halmová
4. Norbert Kiss
5. Jochen Hahn
6. Adam Lacko

Na Slovensku dojel Lacko na čtvrtém a šestém místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události