Motorsport

Razgatlioglu na britském Doningtonu dominoval, vyhrál všechny tři závody

Na britském Doningtonu se jel druhý závod MS superbiků během víkendu a podruhé zvítězil úřadující mistr světa Toprak Razgatlioglu, který se tak dotahuje na vedoucího Bautistu a Reu. S bodovanou kvalifikací získal tři prvenství během jednoho víkendu. Český jezdec Oliver König dojel na posledním 22. místě. Za čtrnáct dní se jede v severočeském Mostě.

V sobotním závodu Álvaro Bautista spadl a nechal Jonathana Reu a Topraka Razgatlioglu stáhnout jeho náskok na vedoucí příčce celého šampionátu. K dalšímu snížení náskoku došlo také v bodované kvalifikaci, i tu ovládl Turek. Rea byl již tradičně druhý. 

Hlavnímu víkendovému závodu číslo dvě celou dobu dominoval Razgatlioglu, který si zkušeně dojel pro další vítězství. Poprvé v kariéře se mu povedlo vyhrát všechny tři víkendové závody. Druhý dojel Álvaro Bautista, třetí byl Jonathan Rea. 

Související obsah

Před českým závodem v Mostě se tak situace na čele bodování mistrovství světa superbiků pořádně zamotala a zdramatizovala. Po odstoupení Lavertyho, Haslama a Mychlačyka dojel na 22. místě český závodník Oliver König. Opět se mu nepovedlo za sebou nechat jediného jezdce. 

Výsledky druhého závodu MS superbiků v Doningtonu: 

1. Toprak Razgatlioglu (TUR) 
2. Álvaro Bautista (ESP) +1.102
3. Jonathan Rea (GBR) +2.615
....
22. Oliver König (CZE) +1:03.669

Průběžné pořadí MS superbiků po VC Velké Británie: 

1. Álvaro Bautista (ESP) 246 bodů 
2. Jonathan Rea (TUR) 229 bodů
3. Toprak Razgatlioglu (TUR) 203 bodů

König se před Doningtonem zranil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události