Motorsport

Šrouby v ruce a prášky na bolest. König se vrátil do závodního kolotoče

Šrouby v ruce a prášky na bolest. König se vrátil do závodního kolotoče
Jezdec Oliver König Zdroj: se souhlasem Orelac Racing

Jen několik málo týdnů po zlomenině klíční kosti se Oliver König vrátil zpátky do závodního tempa. První zkouška po operaci přišla v Donington Parku, kde absolvoval hned dva starty. I přes velkou bolest a za pomocí prášků oba dokončil. Do cíle dojel těsně za hranicí první dvacítky.

Klíční kost zdařile sešroubovaná a týdny rehabilitací jsou minulostí. Ne každý ale čekal tak brzký návrat, český závodník překvapil a celý víkend odjel s velkými bolestmi. "Ruce jsem cítil hodně, hlavně předloktí. Bolí mě překvapivě více pravá strana. Levou ruku jsem šetřil a tahala spíše pravá," přiznal jezdec po přejetí cílové čáry.

Hned poté se svěřil s větším fyzickým vyčerpáním. Zároveň ale podotknul, že se o svou kondici do dalšího startu rozhodně nebojí.

Během víkendu byl na Königovi znát progres. V Superpole Race se držel v těsném závěsu za ostatními a na nejlepšího ztrácel pouhých 32 sekund. O den později už své časy rapidně zlepšoval, a dokonce se i dostával více do soubojů. "Své nejrychlejší kolo jsem zajel ve třináctém kole a povedlo se mi dohonit Ira Eugene Lavertyho. Soubojem s ním jsem bohužel ztratil čas a sílu na to, abych se posunul dál," mrzelo Königa po zisku 23. místa.

Související obsah

Další závod čeká na českého zástupce v královské třídě superbiků za dva týdny v Mostě. "Vidím to dobře, je to vlastně první trať z kalendáře, kde jsem jel na velké motorce. Navíc mi to tam sedí," neskrýval motorkář radost.

Závod v Mostu patří mezi Königovi oblíbené. Naposledy skončil třetí:

TN.cz Michal Krobot
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události