Fotbal

Priske zvolil nového kapitána Sparty, Rosický potvrdil zájem o Hancka

Už ve čtvrtek zahájí fotbalová Sparta novou sezonu v rámci druhého předkola Evropské konferenční ligy duelem s norským celkem Vikings FK. Za týden ji pak čeká venkovní odveta a poslední červencový den odstartuje českou nejvyšší soutěž zápasem s Libercem. Na tiskové konferenci letenského týmu promluvil kouč Priske, kdo bude novým kapitánem. Tomáš Rosický pak zase potvrdil zájem Feyenoordu o Dávida Hancka.

"Mohu potvrdit, že je o naše hráče zájem. Týká se to i Dávida Hancka a Feyenoordu, ale představy obou klubů se výrazně liší. Víme, jak fotbal funguje, že se to může vyvíjet jinak, ale momentálně jsou naše představy velmi rozdílné," potvrdil sportovní ředitel Tomáš Rosický, že o slovenského obránce usiluje nizozemský tým Feyenoord Rotterdam, který v loňském ročníku Evropské konferenční ligy vyřadil Slavii ve čtvrtfinále. 

Tomáš Rosický byl pak také spokojený s rozhodnutím trenéra Briana Priskeho, který zvolil novým kapitánem Sparty Ladislava Krejčího mladšího. "Jsem rád, že se Láďa stal novým kapitánem Sparty, protože k tomu má všechny předpoklady. Pro všechny své spoluhráče je dobrým vzorem a zaslouží si být kapitánem. Vím, že je momentálně zraněný, ale zároveň věřím, že bude brzy zpět," prohlásil Rosický. 

Související obsah

​Spokojený byl pochopitelně i sám hráč, který se bude snažit částečně čerpat i z předchozího kapitánství Bořka Dočkala. "Bořek byl pro mě velkou inspirací, ať už z lidského či fotbalového hlediska. Od každého kapitána, kterého jsem měl jak v Brně, tak ve Spartě, si něco vezmu, ale možnost být kapitán jsem dostal za to, jaký jsem a takový stále budu," vysvětlil Ladislav Krejčí mladší. 

Trenér Brian Priske pak promluvil také o přípravě a jak je zatím spokojený s výkony svých svěřenců. "Jsem spokojený, jak si hráči zvykli na způsob našeho tréninku. Vidíme i v datech, kolik byli schopni naběhat metrů ve sprintu. Co se týká taktiky, zaměřili jsme se hodně na defenzivní část hry a mám radost, že už v přípravných zápasech jsme inkasovali nízký počet branek a pouštěli jsme soupeře do minima šancí. Je pro mě klíčové, že se hráči chtějí učit novým věcem a chtějí se přizpůsobit nové taktice. Zároveň také rozumí tomu, co po nich chceme," dodal dánský kouč, který ve čtvrtek odehraje se svým týmem 2. předkolo Evropské konferenční ligy proti Vikingu Stavanger. Pokud Sparta ve dvojutkání zvítězí, čeká ji lepší z dvojice Motherwell – Sligo Rovers.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události