Další sporty

Plavkyně Seemanová nebude startovat ani na ME. Infikovalo ji klíště

Plavkyně Seemanová nebude startovat ani na ME. Infikovalo ji klíště
Plavkyně Barbora Seemanová | Zdroj: profimedia.cz

Zdravotní problémy plavkyně Barbory Seemanové nekončí. 22letá česká závodnice totiž nakonec nebude startovat ani na srpnovém mistrovství Evropy. Může za to borelióza.

"Bohužel mi byla před týdnem diagnostikována borelióza. Asi před měsícem jsem měla klíště a s nějakým zpožděním se mi objevily příznaky, takže jsem to hned začala řešit," vysvětlila česká plavkyně nebude startovat na ME, kde v roce 2020 získala zlato v závodě na 200 metrů volným způsobem. 

"Borelióza by se neměla podceňovat, takže si na doporučení lékařů musím dát opravdu volný režim," dodává Seemanová, která měla v letošní sezoně i problémy se zády a vynechala tak červnové mistrovství světa. 

Související obsah

​​"Nevím, co k tomu říct, protože mě to strašně mrzí. Byl to můj plánovaný vrchol sezony, na který jsem se hodně těšila. I vzhledem k mým zdravotním problémům ze začátku roku. Nicméně člověk míní, život mění. Bohužel na ME startovat nebudu, takže mým cílem je dát se co nejdříve dohromady a začít se připravovat na další sezonu," uzavírá česká plavkyně.

Barbora Seemanová se nemohla zúčastnit ani letošního mistrovství světa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události