Hokej

Hvězdný Tkachuk odmítá podepsat smlouvu s Calgary. Dočká se výměny?

Hvězdný Tkachuk odmítá podepsat smlouvu s Calgary. Dočká se výměny?
Matthew Tkachuk v dresu Calgary Zdroj: Profimedia.cz

Nejproduktivnější útočník Johnny Gaudreau odešel do Columbusu, druhá největší hvězda Matthew Tkachuk chce také pryč. Pro fanoušky kanadského celku to aktuálně není dobré období. Syn legendárního Keitha nemá zájem prodloužit smlouvu, v brzké době se tak nejspíše NHL dočká opravdu obří výměny.

Nedávno se americký útočník přihlásil k arbitrážnímu soudu, který bude rozhodovat o jeho platu v Calgary. Nyní informoval svůj celek, že tam nemá zájem prodloužit smlouvu. Informuje o tom web The Athletic, nejpravděpodobnější je údajně výměna do jiného klubu NHL.

Oficiálně sice nepodal žádost o výměnu, ale vedení klubu měl předat seznam týmů, ve kterých by se domluvil na nové smlouvě. Jednat by se mělo o St. Louis, Las Vegas, Floridu, Nashville a Dallas. V minulých týdnech se o Tkachuka zajímalo New Jersey Devils a New York Rangers. 

Související obsah

Pokud by se Tkachuk i tým obrátili na soud, dostal by hráč roční smlouvu v Calgary. Počítat se ale má i s výměnou podpisových práv na amerického bombarďáka, který v minulém ročníku nastřílel 42 branek a celkem zaznamenal 104 kanadských bodů. 

"V tuto chvíli se jeví jako velmi nepravděpodobné, že by Flames dokázali Tkachuka přesvědčit, aby podepsal smlouvu, a to i kdyby mu nabídli obrovský kontrakt a funkci kapitána. Jeden ze zdrojů uvedl, že se očekává, že Tkachuk bude vyměněn ještě před arbitrážním slyšením," píší Jeremy Rutherford a Hailey Salvianová ve svém textu na webu The Athletic.

Matthew Tkachuk se umí trefit opravdu nádherně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události