Fotbal

Sparta hlásí posilu. Kvůli zraněnému Čelůstkovi přivedla obránce z Dánska

Sparta hlásí posilu. Kvůli zraněnému Čelůstkovi přivedla obránce z Dánska
Dánský obránce Asger Sörensen | Zdroj: profimedia.cz

Nad návratem zraněného Ondřeje Čelůstky visí otazník, a tak se Sparta rozhodla sáhnout po náhradě. Ke kádru se připojil 191 centimetrů vysoký stoper Asger Sörensen z Dánska.

"Museli jsme reagovat poté, co se ukázalo, že zranění Ondry Čelůstky je vážnější a vyžádá si delší dobu léčby. Asger je z předchozích působišť zvyklý na velmi soubojové a fyzicky náročné zápasy. Má nezbytné předpoklady pro to, aby byl úspěšný v našem stylu hry," komentoval sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Sörensen se v mládí rozvíjel v mládežnické akademii Midtjyllandu, kde shodou okolností ve stejnou dobu jako asistent působil nový kouč Sparty a Sörensenův krajan Brian Priske. Dánský obránce do Sparty přichází z druholigového německého celku, tedy z Norimberku. Předtím působil v Regensburgu. Celkem v druhé německé lize za pět let odehrál 138 utkání a vstřelil 8 gólů. Na Letné podle vedení podepsal víceletou smlouvu.

Související obsah

​V minulosti hrál také v Rakousku. V roce 2014 přestoupil z Midtjyllandu do Salcburku a s týmem oslavil titul. Ve druhé lize oblékal dres Lieferingu. Národní barvy hájil v mládežnických reprezentacích. S jednadvacítkou si v roce 2019 zahrál na mistrovství Evropy.

Rosický promluvil o vyhlídkách na novou sezonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události